AM: Latvija pastāvīgi sadarbojas ar sabiedrotajiem par radioaktīvo aizsardzību

Latviju patlaban nav apmeklējušas Pentagona komandas, lai iepazīstinātu to bruņotos spēkus ar procedūrām ķīmisko vai bioloģisko draudu gadījumā, tomēr Latvija pastāvīgi sadarbojas NATO ar sabiedrotajiem jautājumos par ķīmisko, bioloģisko un radioaktīvo aizsardzību, aģentūrai LETA pastāstīja Aizsardzības ministrijas (AM) runasvīrs Kaspars Galkins.

2022. gada 5. decembrī 14:45

Viņš norādīja, ka NATO ir noteikti vienoti standarti un noteikumi visās jomās, tai skaitā, attiecībā uz aizsardzību no ķīmiskajiem ieročiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat Nacionālo bruņoto spēku (NBS) sastāvā ir Aizsardzības pret masu iznīcināšanas ieročiem vienība, kura atbilstoši savai kompetencei un pieejamajiem resursiem pastāvīgi strādā pie spēju attīstības un pilnveidošanas, piedalās mācībās un strādā kopā ar sabiedrotajiem.

ASV pieļauj iespējamību, ka Krievija varētu lietot ķīmiskos ieročus Ukrainā, ja turpinās zaudēt pozīcijas kaujas laukā, novembra beigās vēstīja izdevums “Politico”, atsaucoties uz sešiem informētiem ziņu avotiem, tostarp ASV prezidenta Džo Baidena administrācijas un Pentagona amatpersonām.

ASV Aizsardzības ministrijas pārstāvis un vēl viens ziņu avots sacīja, ka Pentagons šoruden nosūtījis komandas uz Austrumeiropas valstīm, lai iepazīstinātu to bruņotos spēkus ar procedūrām ķīmisko vai bioloģisko draudu gadījumā. ASV arī piešķīrušas Kijivai ķīmiskās, bioloģiskās un kodolaizsardzības līdzekļus miljardiem dolāru vērtās militārās palīdzības ietvaros.

“Politico” ziņu avoti gan sacīja, ka ASV nav nekādu izlūkošanas datu, kas norādītu uz ķīmiskā uzbrukuma neizbēgamību Ukrainā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm