tv3.lv

Pagājušajā diennaktī VUGD saņēmis rekordaugstu izsaukumu skaitu

18. janvārī 8:04

Daudzviet Latvijā vakar, 17. janvārī, spēkā bija sarkanais brīdinājums par stipru vēju un vētru. Vējš prasījis arī vienu upuri. Jūrmalā, no koka krītot zaram, gājusi bojā gados vecāka sieviete. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola TV3 raidījumam “900 sekundes” atklāja, kādu postažu nodarījis spēcīgais vējš.

Šorīt vējš jau ir sācis norimt, bet aizvadītā diena un nakts glābējiem sagādājusi darba pilnas rokas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola atklāja, ka aizvadītajā diennaktī saņemti vairāk nekā 300 izsaukumi saistībā ar vēja radītajiem postījumiem.

Izsaukumu skaits vislielākais bijis tieši Rīgas reģionā – 237. No tiem 124 bija Rīgā. Vislielākais izsaukumu skaits saņemts laikā no plkst. 13.00 līdz 15.00, kad tika reģistrēti 207 izsaukumi, kuru seku novēršanai bija nepieciešams ilgāks laiks.

Jau ziņots, ka pirmdien līdz plkst.10 stiprākās ziemeļrietumu vēja brāzmas Latvijā bija 27 metri sekundē (m/s) Liepājas un Ventspils ostā, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Trešais lielākais vēja ātrums brāzmās bija 22 m/s Daugavgrīvā, savukārt Rīgas centrā, Pāvilostā un Rucavā reģistrētas brāzmas līdz 21 m/s.

Tāpat brīdinājums izteikts par iespējamu ūdens līmeņa celšanos Rīgā un Pierīgā. VUGD pārstāve norāda, ka situācija tika uzraudzīta, bet izsaukumi netika saņemti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm