Aizdomās par izspiešanu un dokumenta viltošanu aizturētā advokāte un vēl trīs personas atbrīvotas no īslaicīgās aizturēšanas izolatora

Četras personas, kuras šonedēļ aizturēja Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas aizdomās par izspiešanu, dokumenta viltošanu un viltota dokumenta realizēšanu un izmantošanu, apzināti nepatiesas liecības sniegšanu un piespiešana dot nepatiesu liecību, ir atbrīvotas no īslaicīgās aizturēšanas izolatora, pastāstīja VP pārstāve Diāna Lūkina.

2021. gada 1. augustā 15:12

Divām no 30.jūlijā aizturētajām personām VP piemērojusi ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli – nodošanu policijas uzraudzībā. Vēl vienai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – aizliegums izbraukt no valsts un aizliegums tuvoties noteiktām personām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ceturtajai personai nav aizdomās turamās personas statusa un nav piemērots drošības līdzeklis, bet ir noteikts statuss – persona, pret kuru ir sākts kriminālprocess.

Jau vēstīts, ka piektdien, 30.jūlijā, VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas aizturēja četras personas, kuras tiek turētas aizdomās par izspiešanu, dokumenta viltošanu un viltota dokumenta realizēšanu un izmantošanu, apzināti nepatiesas liecības sniegšanu un piespiešana dot nepatiesu liecību.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka aizturētās personas, no kurām viena persona ir zvērināta advokāte, iespējams, piespieda kādu liecinieku, piedraudot ar vardarbību, sniegt nepatiesas liecības pirmstiesas izmeklēšanā citā kriminālprocesā, kā arī piespieda liecinieku uzrakstīt un parakstīt viltotu dokumentu, ko vēlāk realizēja un izmantoja. Policijai ir aizdomas, ka šie noziedzīgie nodarījumi veikti ar vienu mērķi – sniegt zvērinātās advokātes aizstāvamajam citā kriminālprocesā alibi par naudas izcelsmi.

Saistībā ar notikušo VP aizturējusi četras personas – 1980.gadā un 1981.gadā dzimušus vīriešus, 1976.gadā un 1982.gadā dzimušas sievietes.

Par notikušo VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 183.panta otrajā daļā, 300.panta otrajā daļā, 301.panta otrajā daļā un 275.panta otrajā daļā paredzētu noziedzīgu nodarījumu sastāva pazīmēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesībsargi atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm