Saturs turpinās pēc reklāmas

“airBaltic” veicis pirmos lidojumus no Rīgas. Ar ko turpmāk jārēķinās pasažieriem?

Lidostā “Rīga” atsākti pasažieru aviopārvadājumi Baltijas reģionā. “airBaltic” veicis pirmos divus reisus uz Viļņu un Tallinu. Taču ir virkne jaunu drošības noteikumu.

2020. gada 18. maijā 20:05

Lidostā “Rīga” drīkst ienākt tikai un vienīgi ar sejas masku. Ja tādas nav, to var nopirkt te uz vietas. Cena – divi eiro. Un tālāk par attiecīgo vietu nevar tikt, ja nevar uzrādīt biļeti vai rezervācijas numuru. Pasažieru pavadītājiem un sagaidītājiem nav ļauts ienākt lidostā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Dodoties uz drošības kontroli, ikvienam pasažierim automātiski tiek mērīta ķermeņa temperatūra. Ja tā pārsniedz 37,8 grādus, “airBaltic” neļaus lidot.

“Pasažieris var izvēlēties naudas atdošanu vai lidojuma pārlikšanu uz citu datumu. Ja arī nākamajā reizē būs paaugstināta temperatūra, atkal neļausim lidot un atkal būs iespēja bez papildu maksas pārcelt lidojumu,” norāda ”airBaltic” vadītājs Martins Gauss.

Drošības kontroles zonā, kā atzīst lidostas vadība, var būt problēma ar drošo divu metru ievērošanu. “Līdz ar to maska kalpo kā distancēšanās alternatīva,” teic lidostas “Rīga”” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Visi, kas iekāpj “airBaltic” lidmašīnās, saņem aploksni ar sejas masku sterilā iepakojumā un roku dezinfekcijas salvetēm. Mutes un deguna aizsegu nedrīkst novilkt visa lidojuma laikā.

Pasažieriem, kas Rīgā ielidos no Viļņas un Tallinas, nebūs jāievēro 14 dienu pašizolācija. Liela daļa kaimiņvalstu pasažieru gan šodien tālāk pārsēdās pēc uzņēmēju pieprasījuma organizētajos “airBaltic” reisos uz Frankfurti un Oslo.

“Man šis lidojums ir ļoti svarīgs, lai atgrieztos strādāt Norvēģijā. Biju iestrēdzis mājās Viļņā vairāk nekā divus mēnešus. Domāju, – arī daudziem latviešiem tas palīdz nokļūt darbā emigrācijā,” norāda reisa Viļņa-Rīga-Oslo ”airBaltic” pasažieris Arturs.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) vēl neprognozēja, kad epidemiologi ļaus paplašināt lidojumu ģeogrāfiju no Rīgas. “airBaltic” ir gatavs jebkurā laikā atjaunot maršrutus, un arī cenas būšot iepriekšējā līmenī.

“Šobrīd mēs lidojam tikai ar trīs lidmašīnām. Visticamāk, līdz gada beigām vēl nebūsim spējīgi atpakaļ darbā pieņemt visus teju 700 atlaistos darbiniekus,” saka ”airBaltic” vadītājs.

Nav arī zināms, ka pati lidosta atdzīvosies iepriekšējā līmenī. Lidostas terminālī lielākā daļa veikalu un kafejnīcu joprojām ir slēgti.

Kā nepatīkams pārsteigums lidostai nācis Veselības ministrijas pēkšņais lēmums no šodienas pārtraukt Covid-19 testa veikšanu lidostā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

“Mēs meklēsim alternatīvās iestādes. Vērsīsimies pie privātām laboratorijām nodrošināt šo iespēju,” saka lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja. Covid-19 testu nodošana tad vairs nebūs bezmaksas.

Vairāk par tematu – TV3 ziņu sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas