Aicina ziedot biroja tehniku Ukrainas armijas apmācībām

Karot var ne tikai ar ieročiem. Par to, ka zināšanas militārpersonām jāuzlabo nepārtraukti, Ukrainai diemžēl nācies pārliecināties karalaukā. Bet mēs varam palīdzēt. Uzņēmēji aicināti piedalīties akcijā “Mācīties, lai uzvarētu!” un ziedot biroja tehniku Ukrainas armijas mācību iestādēm, vēsta TV3 Ziņas.

Trenēt ne tikai muskuļus, bet arī prātu. Tas ir darbs, ko ik dienu Latvijā veic Mācību vadības pavēlniecība, saprotot, ka lielākā armijas vērtība ir profesionāls, labi apmācīts karavīrs.

Māris Utināns
Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors, pulkvežleitnants

“Lai karjerā virsnieks augtu, katrus 3 gadus atgriežas skolas solā, lai tiktu paaugstināts nākošā dienesta pakāpē.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pulkvežleitnants skaidro principus, pēc kādiem vienoti apmāca un sagatavo mūsu karavīrus.

Un zināšanas noder arī Ukrainai.

Sadarbība sākusies vēl ilgi pirms Krievijas iebrukuma, mūsu instruktoriem braucot uz Ukrainu un palīdzot sagatavot instruktorus tur.

Tagad šī sadarbība pastiprināta.

“Mēs tagad atbalstām Ukrainu – sniedzam ieročus, bet stūrakmens ir ieguldīties apmācībā, lai viņi būtu spējīgi rīkoties ar dažādām ieroču sistēmām, un tās ir tikai praktiskās zināšanas. Ļoti svarīgi iesaistīties ar virsnieku apmācību, kas palīdz kaujas laukā un uzlabo virsnieku spēju izdzīvot, kā arī iegūt pārsvaru pār pretinieku. Savādāk, ja ir ieroči, bet nav zināšanu, pielietot neko no tā nevar,” saka pulkvežleitnants.

Stacionārais dators un rakstāmgalds, bez šaubām, ir ērta vieta apmācībām miera laikos, bet Ukrainas karavīri mācās arī zem lodēm un gaisa uzlidojumu laikā, tāpēc svarīgi, lai trauksmes brīdī apmācības var turpināties ārpus telpām.

Gaisa trauksme var ilgt vairākas stundas. Zaudēt tik daudz laika kara apstākļos Ukraina nevar atļauties. Tāpēc īpaši svarīgas ir planšetes, ārējie akumulatori jeb powerbankas, pārvietojamas tāfeles, lai mācības var notikt kaut pļavā. Ukrainā tās nogādās fonds “Uzņēmēji mieram”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Laura Skrodele
fonda “Uzņēmēji mieram” direktore

“Mēs aicinām ziedot kopēšanas iekārtas, ploterprinterus, powerbankas, kodeskopu plēves, kas nepieciešamas, lai sagatavotu un pavairotu kartes. Mēs aicinām uzņēmumus vai iestādes, kam ir šāds aprīkojums, nogādāt to Bacionālo bruņoto spēku (NBS) bāzē Skanstes ielā 8. Par daudz iekārtu nebūs noziedots. Latvija sadarbojas ar kara skolām Ļvivā un Kijivā. Tās ir milzīgas skolas.”

“Lai saprastu apjomus, Ļvivas karaskolā apmāca 2500 kadetu. Kad infrastruktūra tiek iznīcināta, nepārtraukti notiek uzbrukumi arī šai karaskolai, ir kritiski uzturēt kaujas spējas un apmācību nodrošināt,” saka Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors, pulkvežleitnants Māris Utināns.

Akcija turpinās līdz pat 4. maijam.

Pēc tam sadarbībā ar Twitter konvoju iekārtas ziedotajās automašīnās dosies palīgā mācīties, lai uzvarētu!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm