Aicina “noadīt” Ukrainai ģeneratorus – izrādās, tas ir iespējams!

Aukstumā un tumsā šī ziema Ukrainai ir skarbs pārbaudījums. To apzinoties, Latvijas rokdarbnieces čakli gādā vilnas adījumu kalnus. Lai arī atsaucība ir liela, adīt akcijas organizatori aicina vēl un savus siltos lolojumus nodot jebkurā Latvijas pasta nodaļā. Daļa gan uz Ukrainu nemaz nedosies – tā vietā palīdzēs savākt ziedojumus ģeneratoru iegādei, vēsta TV3 Ziņas.

Siltas zeķes, šalles un cepures jau kastēm vien aizceļojušas uz frontes līniju, bet daļa paliek arī tepat – Doma laukumā, kur adījumus maina pret ziedojumiem, lai Ukrainai sagādātu tik ļoti nepieciešamos ģeneratorus.

Elīna Treimane
adītāja

“Šeit ir zeķe, ko šorīt pabeidzu. Stulmā izadīti ukraiņu izšūšanas raksti, savukārt pamatraksts ir no manas vecvecmammas Piebalgas cimdiem.”

Elīna rāda, kā latviskais ar ukrainisko viņas adītajās zeķēs simboliski sastopas un veido vēl neredzētus rakstus. TV3 Ziņu sižetā redzamais zeķu pāris sildīs tieši sieviešu pēdas Ukrainas frontē – un arī tādos apstākļos skaisto sievietes tur spēs novērtēt, pārliecināta Elīna.

Adīšana viņai ir mīļa jau kopš bērnības. Ikdienas darbs paiet vīriešu pasaulē, rakstot žurnālam par smago tehniku un ceļu būvi. Rokdarbi atstāti brīviem brīžiem.

Elīna Treimane
adītāja

“Tas parasti ir vakara noslēgums – kad bērni pabaroti, darbi apdarīti, ir laiks sev un ir miers. Pirmos divus zeķu pārus, kad adītāju, škita – gribas ne tikai roku siltumu, bet arī kādu vēstījumu ieadīt. Es uzzīmēju kardiogrammu un paņēmu sarkanu dzīpariņu, jo sarkans dzīpars simbolizē asins līniju. Ir jau arī ticējumi, ka tas pasargā no ļauna. Man šķita simboliski, ka gribu, lai karavīri izdzīvo, un viņi sapratīs, ka mēs gribam, lai tās viņu sirdis turpina puksēt un cīnīties par to brīvību, kas mums visiem ir svarīga.”

Domājot par kara brutalitāti un aukstumu tur, ierakumos, Elīnai aizlūzt balss. Katrā valdziņā viņa ieada pa siltai domai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas ir tas tīrās vilnas sarkanais dzīpariņš, ko man gribējās viņiem iedot,” stāsta adītāja Elīna Treimane.

“Šī ir tikai viena no piecām kastēm,” rāda biedrības “Tavi draugi” pārstāve Beāte Bēvalde.

Biedrības “Tavi draugi” pārstāve ar kastēm ierodas Doma laukuma tirdziņā, kur krāšņākās zeķes jau atradušas vietu līdzās kūpošiem boršča katliem. Itin viss šai stendā pieejams pret ziedojumiem. Un zeķes ir cita par citu skaistākas.

“Ukraiņu brīvprātīgās, kad šķiroja saziedotās zeķes, jau pavasarī atlika īpaši skaistās un domāja – tas būs kādam īpašajam sūtījumam. Visu vasaru domājām, kas tas būs par sūtījumu. Pavasarī kastes jau bija trīs, rudenī adījumu akcija atsākās, un mēs beidzot atradām to īpašo vietu, kur zeķes var likt lietā!” zina teikt “Tavi draugi” pārstāve.

Sākumā adītājas bija paredzējušas, ka siltās zeķes ukraiņus sildīs frontes līnijā, tāpēc svarīgi bija noskaidrot viņu viedokli, vai nekas nav pretī, ka daļa paliek šepat – Doma laukumā, un tiek mainītas pret ziedojumiem. Jo sanāk, ka raķeti nevar noadīt, bet ģeneratorus, izrādās, var gan!

Un Doma laukums nopelnījis jau diviem ģeneratoriem! Apmaiņā pret zeķu pāri jāšķiras vismaz no 30 eiro, bet bijis gadījums, kad, saprotot cēlo mērķi, kāds kungs nav pažēlojis pat 160 eiro par pāri.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Beāte Bēvalde
“Tavi draugi” pārstāve

“Mums daudzās zeķēs bija pārsteigumi – ar roku rakstītas zīmītes, “Laimas” šokolādes tāfelītes, arī citas saimniecībā noderīgas lietas, piemēram, sērkociņi, tā kā cilvēki ļoti piedomājuši.”

Aicinājums no akcijas rīkotājiem ir adīt īpaši frontei nepieciešamo – pogājamās zeķes ievainotajiem, dūraiņus ar izvelkamu rādītājpirkstu, kas ir ērtāki ieroču lietošanai, arī muguras sildītājus.

Paraugus iespējams aplūkot šeit.

Galvenais, lai karavīriem domātie adījumi izgatavoti no tīras vilnas, jo sintētika lielā karstumā pielīp miesai.

Ziedot savu roku un sirds siltumu vēl līdz gada beigām iespējams itin visās “Latvijas pasta” nodaļās, kur jau savākts vairāk par 3,5 tonnām adījumu.

Biedrība “Tavi draugi” sola adīt, kamēr vien būs aukstums. Lai palīdzētu ukraiņiem izturēt šo bargo ziemu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm