tv3.lv

Ādažos ieradušies Francijas militārie spēki; izrāda ekipējumu

Uz militārajām mācībām Ādažos Francijas armijnieki ieradušies ar astoņiem tankiem, jo tieši Ādažu poligonā var izmantot maksimālo šaušanas attālumu, piemēram, Igaunijā šādas iespējas nav.

Ādažu poligonā ar tankiem var šaut divu, triju kilometru attālumā, un Francijas militārie spēki novērtē šādu iespēju slīpēt militārās zināšanas ne tikai teorijā, bet arī praksē.

Nikolā Žermēns
“Battlegroup Estonia” komandiera vietnieks

“Tie ir mērķi, kas izgatavoti no koka. Tie paceļas virs zemes, kad mums vajag, un mēs varam izspēlēt konkrētus scenārijus un attīstīt šāvēju kaujas spējas.”

Uz galda salikts teju viss Francijas militāro spēku inventārs – sākot no nakts redzamības ierīcēm, uzkabēm, līdz ieročiem – pistolēm, snaipera šautenēm, ložmetējiem.

“Šis ir “Heckler & Koch HK416″, kas ir Francijas kājinieku bruņojumā. Katram no maniem karavīriem ir šāds ierocis. Šis ir identisks ierocis, kuram pievienots granātu šāvējs,” TV3 Ziņām rāda Francijas armijas pārstāvis Agurs Bodīns.

Bez tankiem Ādažos izvietota arī cita veida franču militārā tehnika. Piemēram, šajā kaujas mašīnā var ietilpt astoņi karavīri, neskaitot apkalpi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Žils
Francijas armijas pārstāvis

“Mums ir šoferis, taktiskais vadītājs un šāvējs, kurš sēž tur, augšā. Esam aprīkoti ar 25 milimetru lielgabalu. Mums ir trīs radioierīces, apkalpe savā starpā var sarunāties ar audio sistēmu.” austiņām un mikrofonu. Un šeit mums ir arī telefons.

Jāpiemin, ka šī Francijas militārā vienība ir daļa no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Igaunijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm