Āboltiņa par drošības prasību neievērošanu Saeimā: Mēs atbildam ne tikai par savas valsts noslēpumu

Par drošības prasību neievērošanu Saeimā ierosināts kriminālprocess.

2017. gada 8. februārī 17:49

To Saeimas nacionālās drošības komisijas deputātiem šodien pavēstījis ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Process ierosināts saistībā ar pārkāpumiem jaunās Saeimas ēkas rekonstrukcijas gaitā. Tas saistīts ar to, ka Nacionālās drošības komisijas izmantošanas mērķiem paredzētajās jaunajās telpās nav iespējams nodrošināt valsts noslēpuma aizsardzību. Par to, ka ierosināts kriminālprocess, šodien paziņoja Nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Solvita Āboltiņa, Nacionālās drošības komisijas vadītāja

Mēs esam NATO dalībvalsts, un ir konkrētas prasības, kas ir jāievēro, šādus objektus ierīkojot. Mēs atbildam ne tikai par savas valsts noslēpumu, mēs atbildam par NATO noslēpumu, un ir konkrētas prasības, kā šādas telpas tiek ierīkotas, kā tās tiek aprīkotas un kā tiek nodrošināta to aizsardzība. Šā brīža situācijā tas nav iespējams, un Saeimas Prezidijs, visdrīzāk, lems par šo telpu iespējamu pielietojumu, protams, tas nenozīmē, ka šīs telpas tiks slēgtas vai iznīcinātas, bet tiem mērķiem, kādiem tās bija paredzēts ierīkot, tās izmantot nevarēs.

Lieta ierosināta par valsts amatpersonu bezdarbību, bet kontētas personas kriminālprocesā neesot aizdomās turamo statusā. Pieļauto pārkāpumu būtību amatpersonas pašlaik neatklāj. Par procesu atbildīga ir Drošības policija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm