tv3.lv

Āboltiņa Kremļa propagandas medijā nopeļ Latvijas žurnālistus

Kārtējo reizi par pamatīgu ažiotāžu parūpējusies politiķe Solvita Āboltiņa. Intervijā Krievijas televīzijai Rossija 1 viņa slavējusi krievvalodīgos žurnālistus, nopeļot latviski raidošo presi, kas pie viņas nākot ar ”jau sagatavotiem uzstādījumiem”. Šie izteikumi radījuši sašutumu pašmāju žurnālistu vidū.

2016. gada 31. martā 19:02

Latvijas žurnālistu vidū sašutumu raisījusi Saeimas deputātes, Vienotības frakcijas vadītājas Solvitas Āboltiņas teiktais Kremļa medijam Rossija 1. Krievijas medijs savā stilā atspoguļoja Latvijā tapušās filmas ”Ģenerālplāns” pirmizrādi, intervējot arī Āboltiņu. Politiķe pauda kritisku viedokli gan par filmu, kas cenšas parādīt Krievijas vēlmi ietekmēt politisko situāciju Latvijā, gan par Latvijas žurnālistiem kopumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Solvita Āboltiņa, Saeimas deputāte:

Man tomēr gribējās filmā redzēt otras puses viedokli. Tajā ir tikai viena puse. Diez vai tas liks aizdomāties jebkurai auditorijai. Krievvalodīgie žurnālisti uzdod jautājumus, lai noskaidrotu intervējamā viedokli, Latvijas mediji vienmēr ierodas ar saviem uzstādījumiem.

Nepatīkami pārsteigta par Āboltiņas izteikumiem ir žurnāliste, viena no filmas Ģenerālplāns veidotājām Inga Spriņģe. Āboltiņa, kura ir arī Latvijas Nacionālās drošības padomes vadītāja, pauž ļoti prokrievisku attieksmi, uzskata filmas autori.

Foto

Inga Spriņģe, žurnāliste:

Āboltiņas kundzes izteikumi bija ļoti liels pārsteigums. Mēs bijām gatavi, ka tas būs Krievijas propagandas sižets, ka būsim parādīti nelabvēlīgā gaismā, bet dzirdēt kaut ko tādu no mūsu pašu politiķa, kas ir tik nacionālistiski noskaņots un gudras sievietes, kura tomēr zina, ko runā – tas man un maniem kolēģiem bija ļoti liels pārsteigums.

Turklāt filmas prezentācijas pasākumā Āboltiņa uzslavēja filmas veidotājus, bet Krievijas medijiem teica pavisam ko citu. Āboltiņa uz TV3 Ziņu telefonzvaniem un īsziņu šodien neatbildēja. Ekstravagantā politiķe, kura Saeimas vēlēšanās bija saņēmusi rekordlielu mīnusu skaitu, jau iepriekš izcēlusies ar krāšņu uzvedību, piemēram, ūjinot pensionāru piketa laikā un veltot spilgtus epitetus politiskajiem konkurentiem, gan citu, gan pašas partijas rindās.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm