tv3.lv

Āboltiņa atzīst, ka retu kaišu slimniekiem palīdzība jālūdz labdarības iestādēs

Solvita Āboltiņa (”Vienotība”) atzina, ka Zanei Lazdiņai, kura sirgst ar retu plaušu slimību un ik mēnesi zālēm atvēl 400 eiro, vienīgais risinājums gūt nepieciešamos līdzekļus ir lūgt sabiedrības un labdarības fondu palīdzību.

2014. gada 30. septembrī 22:43

Zanei Lazdiņai pirms dažiem mēnešiem par sabiedrības saziedotiem 120 tūkstošiem eiro Vīnē veica veiksmīgu plaušu transplantāciju. Tomēr Zanes sekmīgu atlabšanu pēc operācijas apdraud tas, ka dzīvībai nepieciešamo medikamentu izmaksas valsts kompensē tikai daļēji. Pirmsvēlēšanu debatēs ”Līderu debates” viņa politiķiem uzdeva jautājumu – ko viņai darīt?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Solvitas Āboltiņas atbilde bija – vērsties pie sabiedrības un lūgt palīdzību labdarības iestādēs.

Tiekot pie iespējas diskusijā izteikties otro reizi, S. Āboltiņa atvainojās Zanei un izteicās, ka viņa vienīgā no klātesošajiem politiķiem ir gatava pateikt godīgi, ko Zane var iesākt pašreizējā situācijā. Lai arī risinājuma šobrīd nav, pie varas esošajai partijai “Vienotība” esot piedāvājumi, kā uzlabot situāciju veselības aprūpē nākotnē.

Tam, ka pašlaik Latvijā nav risinājumu, kā segt Zanei un citiem ar retām saslimšanām sirgstošiem cilvēkiem nepieciešamo zāļu izdevumus, piekrita arī Ivars Godmanis no partijas ”Vienoti Latvijai”. Viņš pauda, ka valsts “nevar apņemties izdalīt naudu vienam cilvēkam”.

Tikmēr partiju deputātu kandidāti, kas pašlaik nav pie varas, asi kritizēja to, ka nav naudas, kuru šādos gadījumos novirzīt slimniekiem. Proti, Ivars Zariņš (”Saskaņa”) pauda, ka faktiski nauda valstij ir, tikai to neatvēl slimniekiem. Nauda esot atradusies, piemēram, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) jaunās ēkas būvei, uzsvēra “Saskaņa” pārstāvis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm