“900 sekundes” piedāvā idejas laika pavadīšanai brīvdienās

2022. gada 2. decembrī 7:20

Raidījums “900 sekundes” rubrikā “Ko brīvdienās!” ir sagatavojis informāciju, kur būt, ko redzēt, piedzīvot un sajust brīvdienās.

Koris “Dzintars” atzīmē 75. dzimšanas dienu

Rīt, 3. decembrī, liela diena sieviešu korim “Dzintars” – tas atzīmē 75. dzimšanas dienu ar koncertuzvedumu “Es atnācu uguntiņu”. Svinības notiks VEF Kultūras pils Kamerzālē. Koncertuzveduma režisore – Inese Mičule. Koncertuzvedumā skanēs izcilāko latviešu estrādes mākslinieču – Noras Bumbieres, Margaritas Vilcānes, Mirdzas Zīveres, Ievas Akurateres, Maijas Lūsēnas, Olgas Rajeckas, Ances Krauzes un Aijas Kukules – izpildīto dziesmu aranžējumi.

Protams, skanēs izcilāko latviešu komponistu mūzika, un pasākumu caurvīs aktiera Ginta Andžāna stāsts par pieaugšanu – kā slavinājums skaistai, gudrai un drosmīgai sievietei, par kādu ikviena meitene, maza būdama, sapņo kļūt. Viss diriģentes Airas Birziņas virsvadībā.

Izstāde “Krāsa”

Elpu aizraujošs piedzīvojums krāsu pasaulē ar latviešu mākslinieku darbiem – izstādē “Krāsa”, kas skatāms “Swedbank” centrālajā ēkā. Iespēja ienirt gleznotāju Sandras Krastiņas, Kristīnes Luīzes Avotiņas, Igora Bernāta, Barbaras Gailes, Helēnas Heinrihsones, Alekseja Naumova, Ievas Iltneres, Ilzes Mežsargas un citu krāsu pasaulē.

Krāsa ir galvenais instruments, ar kuru mākslinieks iedod saviem darbiem vizuālo kodu. Krāsa ļauj tēliem iegūt savu nozīmi, turklāt krāsa ir katra mākslinieka individuālā atšķirības zīme. Izstāde apmeklētājiem pieejama darba dienās no plkst.10 līdz 17 līdz 2023.gada 1.martam. Brīvdienās izstādi apskatīt nebūs iespējams.

Ierakumu sveču gatavošana Ukrainas armijas atbalstam

Šo sestdien no plkst. 10-15 “VEF Kvartāla” promenādē gatavos ierakumu sveces Ukrainas armijas atbalstam. Pamata materiālus būs sarūpējuši kvartāla saimnieki, bet apmeklētāji aicināti līdzi ņemt: sveces, to atlikumus, parafīnu vai vasku tukšas, tīras konservu bundžas (zemās šim nolūkam der vislabāk), gofrētu kartonu (kartona kastes).

Karavīri sveces izmanto, lai uzsildītu ūdeni, pagatavotu maltītes un lai sasildītos paši. Ierakumu sveces tālāk tiks nodotas biedrībai “Tavi draugi”, kas tās nogādās līdz Ukrainai. Ģērbieties silti un droši ņemiet līdzi savus termosus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairosim gaismu un kopīgi sūtīsim siltumu Ukrainai tikšanās vieta – pie svētku egles.

Kalnciema tirdziņš

Brīvdienu ceļvedī neiztikt bez tirdziņa. No 3. decembra līdz 31. decembrim Āgenskalna tirgū norisināsies Latvijas laikmetīgās keramikas pop-up tirdziņš, kurā piedalīsies vismaz 14 labi zināmi un pagaidām varbūt mazāk pamanīti keramikas zīmoli. Apgleznoti, zeltīti, glazēti – gan vienkārši eleganti, gan brīnumgrezni, regulāri un neregulāri porcelāna, svēpēta māla vai akmens masas trauki un dekori būs apskatāmi un iegādājami vienkopus tirgus pirmajā stāvā visu decembra mēnesi. Būs “Maali”, Arnis Preiss, Dainis Lesiņš, “Sidrabceramics”, “Katrīnas Keramika”, “Oltes ceramics”, “Ciparnica Talsi ceramics”, “K.porcelain” un daudzi citi! Keramikas tirgus darba laiks no 3. decembra katru dienu plkst. 9-19.

Siguldas Adventes tirgus

Katru decembra sestdienu no rītdienas Siguldā, Rūdolfa Blaumaņa ielā 2, uzposts greznā rotā Tevi sagaidīs Siguldas Adventes tirgus! TUR iespēja izvēlēties sirsnīgus vietējo Latvijas ražotāju darinājumus no mūsu īpaši sarūpētas svētku dāvanu izlases. No glītiem māla un porcelāna traukiem līdz siltiem adījumiem, košām rotām un svētku veltēm pašiem mazākajiem. Līdzās tam – iespēja piepildīt pārtikas iepirkumu grozu, kā arī nobaudīt mājās gatavotu saldumu izlasi, sirdi sildošus dzērienus un, ja prāts nenesas uz saldumiem, Siguldā labāko siļķi kažokā.

Daugavpils egles iedegšana

Vairāk nekā citreiz šajā nedēļā esam dzirdējuši Daugavpils vārdu saistībā ar mākslu, tāpēc nu no tiesas, ja nav plānu, noteikti ir jādodas uz Daugavpils egles iedegšanu šo sestdien plkst. 16.30. Tur norisināsies arī Daugavpils teātra aktieru teatralizēts uzvedums bērniem “Pūkainīšu Ziemassvētku pasaka”, savukārt plkst. 17 tiks iedegta galvenā pilsētas svētku egle.

Un vispār – vērts apbraukāt visu Latviju, lai redzētu svētku rotājumus, kas īpaši spilgti ir, piemēram, Ogrē! Kur vēl? Dalieties savos sociālajos tīklos un pastāstiet arī mums vai citiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm