tv3.lv

62% Latvijas iedzīvotāju rēķinus apmaksā uzreiz pēc algas saņemšanas

Ne vienam vien Latvijas iedzīvotājam ikmēneša rēķinu summas nomaksa prasa būtisku daļu no ikmēneša ienākumiem. Lai rēķinu nomaksai atvēlētos līdzekļus nejauši neiztērētu un visu mēnesi nebūtu jādomā par rēķiniem, pēc DNB bankas pasūtījuma īstenotajā aptaujā atklāts, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju rēķinus apmaksā uzreiz pēc algas saņemšanas mēneša pirmajā pusē.

2016. gada 9. martā 11:43

Aptuveni katrs piektais (26,4%) respondents rēķinu apmaksu veic pakāpeniski visa mēneša garumā, bet 7% aptaujāto rēķinu apmaksu novilcina līdz mēneša beigām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visapzinīgākie rēķinu apmaksā ir 18 līdz 24 gadus veci jaunieši – 75,5% šīs grupas aptaujāto norādījuši, ka rēķinu apmaksu veic līdz ar algas saņemšanu.

Savukārt 46 līdz 55 gadus veci respondenti biežāk nekā citas vecuma grupas norādījuši, ka rēķinu apmaksu veic pakāpeniski visa mēneša garumā (katrs trešais) vai novilcina to līdz mēneša beigām (9,4%). Arī sievietes (65,9%) steidz rēķinus nomaksāt ātrāk nekā vīrieši (59,2%).

Naskākie rēķinu apmaksā ir kurzemnieki (72,7%) un latgalieši (68,1%), kas līdz ar algas saņemšanu veic visus maksājumus. Pierīgā mītošie respondenti biežāk nekā citi (katrs trešais) norādīja, ka savus rēķinus apmaksā visa mēneša garumā.

Savukārt ar rēķinu nomaksu visvairāk vilcinās zemgalieši, no kuriem katrs desmitais izvēlas šo darbību novilcināt pēc iespējas ilgāk.

96,4% aptaujāto interneta lietotāju atzina, ka rēķinus visbiežāk apmaksā tieši internetbankā, aiz tās atstājot mobilo banku, banku un pastu. Visvairāk internetbanku izmanto 36 līdz 45 gadus veci respondenti, mobilo banku – 25 līdz 35 gadus veci respondenti, savukārt maksājumus bankā vai pastā biežāk nekā citi veic respondenti vecumā no 56 līdz 65 gadiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jautāti par sajūtām, kas pārņem pēc rēķinu nomaksas, trešā daļa aptaujāto atzina, ka jūt atvieglojumu, jo apziņa par nomaksātiem rēķiniem ļauj mierīgi nodzīvot turpmāko mēnesi. Šis atbilžu variants populārāks bija tieši daiļā dzimuma pārstāvju vidū, kas to atzīmēja par 10% vairāk nekā vīrieši.

Tikai nedaudz mazāka aptaujāto daļa (31,9%) tomēr pauda citu viedokli – šos respondentus pēc rēķinu apmaksas pārņem bažas, ko izraisa nelielie līdzekļi, kas paliek izdzīvošanai atlikušajā mēnesī. Savukārt 12,1% aptaujāto atzīst, ka šis process rada sarūgtinājumu par augstajām rēķinu izmaksām. Katrs piektais norāda, ka rēķinu apmaksa nekādas īpašas emocijas neizsauc.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm