2021. gads TV3 Group – pārmaiņas, uzdrīkstēšanās, atbildība un novērtējums

Atskatoties uz aizvadīto gadu, TV3 Group Latvijā atceras zīmīgākos notikumus, sasniegumus un izaicinājumus, kas noteiks nākotnes attīstības virzienus. Lai arī 2021. gads bija sarežģītiem izaicinājumiem piesātināts, kopumā tas aizvadīts uz veiksmīgas nots un palīdzējis uzkrāt vērtīgu pieredzi, kas kalpos par pamatu nākotnes izaugsmei.

2022. gada 21. janvārī 16:25

TV3 Group Latvijā vadītājs Mindaugs Rakausks, atskatoties uz aizvadīto gadu, izsaka gandarījumu par komandas spēju pielāgoties. Lai arī šis gads lielā mērā aizvadīts Covid-19 ierobežojumu zīmē, ir izdevies noturēt un pat pārspēt iepriekšējo sava satura ražošanas līmeni, skatītājiem piedāvājot jaunus raidījumus un šovus, kuri izklaidi apvieno ar analītiku un sabiedrībā aktuālu tēmu risināšanu. Īpašu TV skatītāju atzinību izpelnījies TV3 Ziņu un informatīvo raidījumu dienests, kas jau kopš 2009. gada ir skatītākā ziņu pārraide, un arī šis gads nav bijis izņēmums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: TV3 GROUP

“Aizvadīto gadu varam apskatīt caur četrām tematiskajām prizmām, kas noteica mūsu mediju grupas virzību – tās ir pārmaiņas, uzdrīkstēšanās, atbildība un novērtējums. Esam bijuši saliedēta un stipra komanda, kam, neskatoties uz mainīgajiem apstākļiem, izdevies gadu noslēgt ar veiksmīgiem rezultātiem. Tas neattiecas tikai uz finansiāli izmērāmiem lielumiem, bet gan uz to, cik ļoti esam spējuši ietekmēt cilvēku dzīves. Un tas mums patiešām ir izdevies,” aizvadīto gadu rezumē Mindaugs Rakausks.

Pārmaiņas – izaugsmes garants

Lai arī pārmaiņas ne vienmēr ir vieglākais ceļš, tās nodrošina gan uzņēmuma, gan arī pārstāvētas industrijas progresu. TV3 Group 2021. gadā piedzīvoja vairākas ievērojamas pārmaiņas, kas noteica tālāko uzņēmuma virzību, kas turpināsies arī šogad.

Pirmo reizi Latvijas Lepnuma svinīgā ceremonija tika aizvadīta Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā 18. novembrī, nevis, kā ierasts, decembrī. Ceremonija, kura godina Latvijas ļaudis par pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu, norisinājās jau 18. reizi. “Lai arī sākotnēji “Latvijas lepnuma” svinīgās ceremonijas norises laika izmaiņas varētu nešķist tik nozīmīgs solis, taču iedvesmojošie laureātu stāsti spēj aizkustināt, iedvesmot un vairot mīlestību pret savu valsti un tās iedzīvotājiem, tāpēc grūti iedomāties piemērotāku dienu kā 18. novembris,” pauž Mindaugs Rakausks.

2021. gadā TV3 Group paplašinājās, savā ģimenē uzņemot “Top radio” – tas bija stratēģisks lēmums, lai papildinātu TV3 grupu ar spēcīgu mediju kanālu krievvalodīgai auditorijai.

FOTO: TV3 GROUP

“”Top radio” pievienošanās mūsu mediju saimei ļaus ievērojamai sabiedrības daļai piedāvāt kvalitatīvu un izklaidējošu saturu, papildinot TV3 grupas zīmolus ar spēcīgu mediju, kuram ir plaša un ļoti lojāla auditorija, savukārt TV3 grupas resursi palīdzēs attīstīt “Top radio”, lai sekmētu turpmāku tā izaugsmi. “Top radio” savā nišā ir tirgus līderis, tieši tāpat kā radio “Star FM”, tāpēc mēs esam droši, ka šo abu radio sinerģija un pieredzes apmaiņa papildinās abu radio ēteru ar daudziem interesantiem projektiem jau 2022.gadā”, pastāstīja TV3 Group Radio direktore Brita Barone.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēl viens ievērojams jauninājums – tiešsaistes medijs “tv3.lv“. Pie auditorijas tas nonāca 2022. gadā, taču lielākā daļa darba tika ieguldīta aizvadītajā gadā. TV3 Group turpina augt un jaunais medijs digitālajā vidē vienuviet apkopo labāko, ko TV3 Group piedāvā visās platformās. Ar šo soli TV3 Group turpina savu digitālo platformu attīstību, aizvien vairāk stabilizējoties kā multiplatformu medijs.

FOTO: TV3 GROUP

Uzdrīkstēties pieņemt izaicinājumus

Visa 2021. gada garumā klātesošs bija Covid-19 un ar to saistītie apgrūtinājumi, neatkarīgi no tā TV3 Group var lepoties ar vairākiem pašu radītiem šoviem, kas ne tikai izklaidēja vai informēja, bet uzdrīkstējās izmēģināt jaunus formātus un tematikas.

Oktobrī TV3 skatītāju ekrānos nonāca jauns īsas formas raidījums “Ko neteikt”, kas vieglā un aizraujošā formā kliedēs aplamus priekšstatus un aizspriedumus par cilvēkiem no dažādām sabiedrības grupām. Katrā raidījumā seši līdz astoņi dalībnieki atbild uz jautājumiem, kurus viņiem ikdienā nākas dzirdēt teju ik uz soļa. Ar šī raidījuma palīdzību tiek lauzti stereotipi, veicināta sabiedrības saliedēšanās, iecietība un tolerance vienam pret otru.

Savukārt TV6 ekrānos nonāca vēl nebijuša mēroga boksa šovs “Boksa akadēmija”, kurā Latvijas boksa zvaigznes Kaspars Kambala un Kristaps Zutis no vairāk nekā 200 dalībniekiem izvēlējās 10 mērķtiecīgākos, kuri turpināja dalību šovā, lai cīnītos par iespēju kāpt ringā šova finālā. Visa gada garumā TV3 Group ražoja arī citus šovus, kas bija izaicinoši kā veidotājiem un dalībniekiem, tā arī skatītājiem, kuriem bija jāsaskaras ar jauniem formātiem un idejām.

Starp 2021. gada spilgtākajiem šoviem var minēt populāro un spilgto “Balss maskā” otro sezonu, aizkustinošo dokumentālo filmu sēriju “Ārsti” vai arī septiņu raidījumu cikls “Atrastā Latvija”, kas vēsta par iespēju apmeklēt un iepazīt Latvijas kultūras un dabas mantojuma objektus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdzās jauniem šoviem un formātiem, arī jau pārbaudītas vērtības ieņem nozīmīgu vietu skatītāju sirdī.  2021. gadā ar lieliskiem talantiem un dažādiem pārsteigumiem priecēja grandiozā pasaules līmeņa šova “X Faktors” ceturtā sezona.

TV3 Group uzdrīkstējās uzņemties rūpes arī par kādu īpašu sporta notikumu – 2020. gada Eiropas čempionāts futbolā, kas Covid-19 ierobežojumu dēļ norisinājās 2021. gadā. Spēles paralēli tika pārraidītas kanālos TV6, TV3+, kā arī nākamās paaudzes televīzijā Go3, tā nodrošinot translācijas gan krievu, gan latviešu valodā.

FOTO: TV3 GROUP

“Atskatoties uz aizvadīto gadu, grūti noticēt, ka tas viss norisinājies tik salīdzinoši īsā laika periodā. Esam gandarīti, ka spējam uzņemties izaicinājumus, tajā paša laika nodrošinot skatītājus ar jau iemīļotu un kvalitatīvu pieprasītu saturu,” pauž TV3 Group programmu direktore Elīna Jēkabsone.

Pienākums būt atbildīgiem

Lielākais TV3 Group lepnums ir labdarības akcija “Eņģeļi pār Latviju”, kuras ietvaros jau noslēguma koncertā 19. decembrī savāca ziedojumu summu 530 427,83 eiro apmērā, pārspējot visus iepriekšējo gadu rekordus un nodrošinot palīdzību vairāk nekā 229 bērniem visā Latvijā. Ziedošana turpinās līdz 31. janvārim, sniedzot iespēju palīdzēt vēl lielākam bērnu skaitam.

FOTO: TV3 GROUP

“Iespēja palīdzēt tik daudziem bērniem ir patiesi aizkustinoša – mēs kļuvām par lieciniekiem, cik aktīvi sabiedrība iesaistās. Esam patiesi lepni par sasniegto, tas iedvesmo un sniedz spēkus arī turpmākiem darbiem pozitīvu pārmaiņu laba. “Eņģeļi pār Latviju” ir gada sirsnīgākā akcija, kas palīdz apzināties, cik svarīgi ir palīdzēt tiem, kam tas patiesi nepieciešams,” pauž Mindaugs Rakausks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

TV3 nav bijuši vienaldzīgi arī citos sabiedrībai būtiskos jautājumos. 2021. gada janvārī sadarbībā ar RIMI tika uzsākts podkāsts “BŪT”, kur desmit epizožu ciklā Kristīne Garklāva ar ekspertiem runāja par mentālo veselību, savukārt, sadarbojoties ar SEB banku, tika veidots raidījums par ilgtspējas jautājumiem – “PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?”.

“Mums ir ļoti svarīgi nebūt vienaldzīgiem un runāt par tēmām, kas svarīgas sabiedrībai un tās labsajūtai. Mēs kā Baltijas lielākais mediju nams jūtam atbildību iesaistīties,” rezumē TV3 Group Latvijā vadītājs Mindaugs Rakausks.

Cilvēku novērtējums – galvenais darba auglis

TV3 Group un tā darbinieki 2021. gada laikā saņēma vairākus apbalvojumus un atzinīgu novērtējumu, taču par galveno sasniegumu uzņēmuma vadība uzskata skatītāju uzticību.

TV3 Group kanāliem TV3, TV6, TV3+, TV3 Life, TV3 Mini un citiem 2021. gadā kopumā veltīts 21% no kopējā televīzijas skatīšanās laika. TV3 bija otrs skatītākais kanāls Latvijā, kura skatīšanās laika daļa bija 11%. Arī gada noslēgums bija veiksmīgs – TV3 ar skatīšanās laika daļu 11,7% bija decembrī skatītākais Latvijas kanāls.

“2021. gada reitingi apliecina, ka skatītāji mums uzticas un mūsu grupas kanāli, kā arī to piedāvātais saturs ir pieprasīti. Tas rada vislielāko gandarījumu par paveikto darbu. Arī turpmāk strādāsim pie tā, lai noturētu latiņu un būtu gan informējoši, gan izklaidējoši,” pauž Mindaugs Rakausks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: TV3 GROUP

Tāpat 2021. gadā TV3 raidījuma “Nekā personīga” žurnālisti Ilze Jaunalksne-Rēdere un Jānis Krēvics tika iecelti par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem, pievienojoties raidījuma producentei Artai Ģigai, kas apbalvojumu saņēma 2020. gadā. Tas apliecina TV3 strādājošo žurnālistu profesionalitāti un darba kvalitāti.

Neizpalika arī novērtējums arī citā kontekstā – TV3 Group saņēma arī “Baltic Brand Awards” novērtējumu kā otrs cilvēcīgākais zīmols visā Baltijā, kā arī “Kantar” atzinību kā viens no 15 pievilcīgākajiem darba devējiem strādājošo un studentu vidū Latvijā 2021. gadā.

TV3 Group kolektīvs pateicas ikvienam skatītājam, kurš bijis līdzās 2021. gada laikā. Jaunais gads mums nesīs jaunus izaicinājumus un pārsteigumus, ko mēs pavisam noteikti piedzīvosim kopā ar jums!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm