tv3.lv

13. janvāra grautiņos apsūdzētais izvairās no cietumsoda! Policija viņu izsludinājusi meklēšanā

Pirms vairāk nekā septiņiem gadiem Latviju satricināja lielākās masu nekārtības atjaunotās valsts vēsturē. Vienu no publiski redzamākajiem 2009. gada 13. janvāra grautiņu dalībnieku Ansi Ataolu Bērziņu policija izsludinājusi meklēšanā, bet viņš pats uzskata, ka viņam piespriestais sods ir neadekvāts.

2016. gada 12. jūlijā 19:29

Par piedalīšanos grautiņos notiesātā Bērziņa atrašanās vieta policijai nav zināma kopš februāra. Tad tiesa viņam piespriesto nosacīto sodu nomainīja pret reālu brīvības atņemšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šodien Bērziņš ar Skype starpniecību organizēja preses konferenci. Tajā viņš atzina, ka atrodas ārpus Latvijas robežām. Viņš to dēvē politisko emigrāciju un uzskata, ka tiek vajāts.

Ansis Bērziņš, 13. janvāra grautiņos apsūdzētais 

Par saviem uzskatiem mani vajā demokrātiskas varas orgāni. Tiem, kas piekrita tiesā atzīt vainu, – viņiem visiem ir simboliski sodi, pat tiem, kas ir bijuši šņabja bodē –  naudas sods vai piespiedu darbs. Tas, kas notiek ar mani, ir tas, ka es pastāvēju uz  ideāliem un pateicu: jā, es atzīstu savu rīcību, es gāju 13. janvārī, es iesviedu Saeimas logā akmeni, bet es nesaskatu tanī vainu, jo tas bija vajadzīgs Latvijas sabiedrībai. Par to, ka es tā pateicu, es esmu šobrīd tur, kur esmu. Tā ir politiskā vajāšana.

Bērziņš gan neatklāja, kurā valstī šobrīd uzturas. Tomēr nenoliedza, ka tā ir ārpus Šengenas zonas.

Ansis Bērziņš, 13. janvāra grautiņos apsūdzētais 

Es nezinu, ko es darīšu, bet katrā ziņā netaisos kā paklausīgs teļš doties uz Latviju un sēdēt. Tas ļembasts bija vietā un bija vajadzīgs. Ja ķekatas nelaiž iekšā, tad tradicionālajā izpratnē – ķekatniekiem ir tiesības apskādēt ēku. Tieši tā es uztvēru šo simbolisko aktu pie Saeimas. Mēs varam izsist logu, bet nevaram nodedzināt – to paredz šī tradicionālā izpratne. Es uzskatu, ka rīkojos, nepārkāpjot tradicionālo latviešu kultūru.

Tikmēr turpinās parakstu vākšana ar aicinājumu atcelt Bērziņam piemēroto sodu. Petīcija adresēta Saeimai, ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram un Augstākās tiesas priekšsēdētājam Ivaram Bičkovičam.

2009. gada 13. janvārī Latvijas iedzīvotāji galvaspilsētā skaļi pieprasīja atlaist Saeimu. Sākotnēji miermīlīgā akcija izvērtās masu nekārtībās. Agresīvi noskaņotu cilvēku pūlis demolēja veikalus, gāza policijas automašīnas un dauzīja Saeimas ēkas logus. Bruģakmeņi logā meta arī Bērziņš. Kopumā pēc nekārtībām aizturēti 126 cilvēki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm