tv3.lv

Latvijā bāzēts uzņēmums sācis ražot pārvietojamās laboratorijas, kas dienas laikā ļauj veikt vairāk kā 3000 Covid‑19 testu

Latvijā bāzēts biotehnoloģiju uzņēmums sācis ražot pārvietojamas laboratorijas, kas diennakts laikā ļauj pārbaudīt vairāk nekā 3000 Covid-19 analīžu paraugus. Laboratorijas iebūvē jūras konteineros, tādēļ tās var pārvadāt un pēc nepieciešamības novietot, piemēram, lidostās, ostās un citviet.

“MGI Latvia” radītā mobilā laboratorija ir samērā šaura. Lielāko daļu telpas aizņem robotizētas testēšanas iekārtas. Tieši tehniskie risinājumi 12mit metrus garajā jūras konteinerā diennaktī ļauj pārbaudīt vismaz 3000 analīžu paraugus. Lai nodrošinātu laboratorijas darbu, nepieciešami tikai trīs cilvēki. Kopumā tur ir trīs nodalītas zonas.

“Katras telpas ir nodalītas ar starpzonām un ir slūžu sistēma, kas neļauj durvīm atvērties vairākām vienlaikus, lai varētu nodrošināt nepieciešamos gaisa spiedienus, tādējādi uzturot tīrību atbilstoši bio drošības otrā līmeņa prasībām,” saka “Latvia MGI Tech” pārstāvis Rolando Delgado.

Pirmajā zonā notiek reaģentu sagatavošana un uzglabāšana. Otrajā – laboratorijas darbinieks paraugus ievieto robotizētā iekārtā, kas pati tos noskenē un paņem nepieciešamo uztriepes daudzumu. Tas ļauj palielināt testēšanas jaudu, jo 40 minūtēs vienlaikus notiek gandrīz 200 paraugu apstrāde. Pēdējā telpā iegūtajā paraugā pārbauda vīrusa klātbūtni.

“Mēs dodam pa paraugu padošanas lodziņiem uz pēdējo telpu, kur tiek veikta polimerizācijas ķēdes reakcija jeb vienkārši izsakoties šis te iegūtais paraugs tiek pārbaudīts uz vīrusa klātbūtni,” stāsta “Latvia MGI Tech” pārstāvis.

Uzņēmumā gan norāda, ka šajās laboratorijās veic jau ievāktu paraugu testēšanu. Uztriepes no cilvēku gļotādām jāņem citviet. Ideja par mobilās laboratorijas izveidi radusies pateicoties lielajam pieprasījumam rast arvien jaunus veidus kā palielināt testēšanas kapacitāti.

“Viņus var novietot, kur vien tas ir nepieciešams, piemēram, reģionos. Reģionos, īpaši lielākās Eiropas valstīs, kur attālumi ir lielāki, varētu būt problēma, kad ievāktos paraugus nākas vest uz laboratorijām tuvākajās pilsētās un tas paņem laiku. Lidostās arī šis var būt ļoti labs risinājums.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar valsts iestādēm sarunas par potenciālo sadarbību pagaidām neesot notikušas un patlaban galvenokārt plānots orientēties uz rietumvalstu tirgu. Pirmo šādu laboratoriju nogādās Zviedrijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm