tv3.lv

Konstatējot saslimšanu ar Covid‑19, Olaines cietumā noteikta karantīna

Covid-19 infekcijas slimības izplatīšanās draudu dēļ Olaines cietumā lemts noteikt karantīnu, informēja Ieslodzījumu vietu pārvaldē.

2021. gada 3. martā 17:42

Covid-19 skrīningā Olaines cietuma atklātajā nodaļā noteikti 13 Covid-19 pozitīvi ieslodzītie un viens nodarbinātais. Tiek veikti visi nepieciešamie epidemioloģiskās drošības pasākumi, tostarp ir nodrošināta ieslodzīto izolēšana no pārējiem ieslodzītajiem un kontaktpersonu apzināšana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Karantīna noteikta no šodienas līdz 26. martam. Rīkojums ir saskaņots ar Veselības ministriju.

Karantīnas pasākumu koordinācijai Ieslodzījuma vietu pārvaldē ir izveidota speciāla komisija.

Covid-19 izplatības ierobežošanai uz karantīnas laiku Olaines cietumā, papildus jau noteiktajiem ierobežojumiem, ar rīkojumu ir noteikts pārtraukt valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju un aizstāvju, zvērinātu notāru un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniedzēju juridiskās palīdzības saņemšanai tikšanos ar ieslodzītajiem klātienē, kā arī pārtraukt visu izglītības programmu īstenošanu, un pārtraukt ieslodzīto nodarbināšanu pie komersanta, izņemot ieslodzījuma vietas veikalu.

Savukārt notiesātajiem, kuri sodu izcieš daļēji slēgtā cietuma augstākajā režīma pakāpē, ar rīkojumu ir aizliegts no rīta celšanās laika līdz naktsmieram atrasties noteiktā iecirknī ārpus vienības, kā arī dienas kārtībā paredzētajā laikā patstāvīgi apmeklēt cietuma Medicīnas daļu, veikalu, ēdnīcu un bibliotēku. Ieslodzītajiem ir jānodrošina ne mazāk kā vienu stundu ilga pastaiga svaigā gaisā, nodrošinot vienību savstarpējo izolāciju. Kameru kratīšanas un tehniskās apskates noteikts organizēt atbilstoši operatīvajam stāvoklim, ņemot vērā dienesta nepieciešamību un lietderīgumu.

Olaines cietumā, atbilstoši Slimības profilakses kontroles centra norādījumiem, tiek turpināta ieslodzījuma vietas personāla un ieslodzīto testēšana.

Savukārt Jēkabpils cietumā nav konstatēti Covid-19 pozitīvi gadījumi ieslodzīto vidū, taču, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī un nepieciešamību veikt preventīvus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, izdots rīkojums Jēkabpils cietumā karantīnu pagarināt līdz 15.martam un visās ieslodzījuma vietās īslaicīgās satikšanās pārtraukt līdz 7. aprīlim.

Pērn Covid-19 bija konstatēts arī Jelgavas un Daugavgrīvas cietumā, kur karantīna tika pārtraukta 22. janvārī.

Iļģuciema cietumā karantīna pārtraukta ar 16. janvāri.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm