tv3.lv

Kanādas apdzīvotākajā provincē seniori nesaņems “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid‑19

Kanādas visvairāk apdzīvotajā provincē Ontārio seniori nesaņems Lielbritānijas un Zviedrijas uzņēmuma “AstraZeneca” izstrādāto Covid-19 vakcīnu, jo ir ierobežoti dati par tās efektivitāti vecākiem iedzīvotājiem, otrdien paziņoja Ontārio veselības ministre Kristīna Eliota.

2021. gada 3. martā 9:43

Ontārio plāno sekot nacionālas speciālistu grupas ieteikumam nelietot šo nesen apstiprināto vakcīnu cilvēkiem vismaz 65 gadu vecumā. Šādu vecumu sasniegušajiem ir ieteikts saņemt “Pfizer” vai “Moderna” vakcīnu, sacīja ministre.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Latvijā vakcinēšanas pret Covid-19 temps šīs nedēļas sākumā zemāks nekā pirms nedēļas

Kanādas veselības nozares regulators pagājušonedēļ apstiprināja “AstraZeneca” vakcīnas pielietošanu visiem pieaugušajiem, ieskaitot seniorus, tomēr Nacionālā konsultatīvā komiteja imunizācijas jautājumos šonedēļ paziņoja, ka senioriem ir ieteicamākas “Pfizer” un “Moderna” vakcīnas to “augstākas efektivitātes” dēļ.

Veselības iestādes Francijā, Vācijā un vairākās citās valstīs ir paudušas bažas, ka uzņēmums “AstraZeneca” nav veicis pietiekami daudz savas vakcīnas testu vecākiem cilvēkiem, lai pierādītu tās efektivitāti, un norādījušas, ka neieteiks šo vakcīnu pielietot cilvēkiem vecumā virs 65 gadiem. Beļģija ir apstiprinājusi tās pielietošanu tikai cilvēkiem līdz 55 gadu vecumam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm