tv3.lv

Ierobežojumus varētu samazināt, pieaugot pret Covid‑19 vakcinēto iedzīvotāju skaitam, uzskata Levits

Pandēmijas dēļ ieviestos ierobežojumus varētu samazināt, pieaugot pret Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju skaitam, uzskata Valsts prezidents Egils Levits.

2021. gada 5. martā 9:54

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” prezidents sacīja, ka Latvijā ir jāpanāk cilvēku savstarpējās kontaktēšanās samazināšana, jo tikai tā var samazināt Covid-19 pārnesi. Viņaprāt, ir svarīga ierobežojumu pastāvīga koriģēšana detaļās, taču ierobežojumu virzienam ir jābūt ļoti skaidram – samazināt kontaktus, kamēr cilvēki nav savakcinēti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl – Prezidents: Sākotnējā vakcīnu pasūtījumā pieļautas lielas stratēģiskas kļūdas, par ko tagad maksājam

“Pagaidām savakcinētu iedzīvotāju ir maz, kas saistīts ar mazo vakcīnu piegādi, bet ar laiku vakcinēto skaits pieaugs, un tad varētu sākt ierobežojumus samazināt. Šī perspektīva visiem jāapzinās,” uzsvēra valsts pirmā amatpersona.

Vērtējot esošo ierobežojumu efektivitāti, Levits norādīja, ka pašreizējie ierobežojumi noved pie saslimstības līmeņa, kas patlaban ir viens no augstākajiem Eiropas Savienībā un vienlaikus arī traucē ekonomiku.

“Valdības uzdevums ir atrast līdzsvaru starp saslimstību, jo veselības aprūpes sistēma atrodas pilnīgā pārslodzē, un to, ka cilvēkiem ir nepieciešams darīt lietas. Pareizo ceļu atrast ir valdības uzdevums, par ko arī viņi diskutē,” teica Levits.

Jautāts, vai, viņaprāt, valstī būtu ieviešama pilnīga karantīna, Levits uzsvēra, ka ir jāvērtē tas, kā Latvijā un citur pasaulē izplatīsies jaunais Covid-19 paveids. Viņš arī uzsvēra, ka Latvijā līdz šim nav ticis ieviests tik stingrs karantīnas režīms, kāds tas bijis citās valstīs, kad 23 stundas diennaktī ir aizliegts iziet no mājām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tāds mums Latvijā nekad nav bijis, un ceru, ka nevajadzēs. Ja mēģināsim noturēt situāciju tādu, kāda tā ir ar pašreizējiem ierobežojumiem, kaut ko piekoriģējot, ceru, ka pilnīgu karantīnu ieviest nevajadzēs, bet to nevar izslēgt, jo ir jāredz jaunā vīrusa paveida izplatība,” teica Levits.

Prezidents arī pauda, ka atsevišķās pasaules valstīs jau ieviestās Covid-19 pases ir labs veids, kā mudināt cilvēkus vakcinēties, piebilstot, ka priekšrocību noteikšana vakcinētiem cilvēkiem nevarētu tikt uzskatīta par cilvēktiesību pārkāpumu. Tomēr vienlaikus viņš akcentēja, ka šādas pases varētu ieviest vien tad, kad ikvienam iedzīvotājam būs iespēja saņemt vakcīnu brīdī, kad to vēlēsies.

“Tagad cilvēki vēlas vakcīnu, bet tā nav pieejama. Tagad nebūtu pareizi ieviest šīs pases. Izraēlā jau tā ir ieviesta, un tas rada vilkmi,” sacīja prezidents.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm