Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
Iekšlietu ministrijas pakļautības iestādēs joprojām zems pret Covid‑19 vakcinēto skaits
Samērā gausi vakcinēšanās norit ne tikai valstī kopumā, bet arī Iekšlietu ministrijas (IeM) pakļautības iestādēs. Vismazāk, vien aptuveni trešdaļa darbinieku, vakcinēti Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), stāsta TV3 Ziņas.
Statistiski visskeptiskākie esot darbinieki Latgalē, taču arī tur situācija mēdz būt atšķirīga. Ir nodaļas un iecirkņi, kur visi ir vakcinējušies, bet turpat kaimiņos ir iecirkņi, kur reti kurš ir vakcinēts.
IeM jūnijā apkopotie dati liecina, ka visvairāk vakcinēto no padotības iestādēm ir Finanšu izlūkošanas dienestā (85%), Iekšlietu ministrijas poliklīnikā 76%, Iekšējās drošības birojā 76%, bet pašā ministrijā – 74% nodarbināto skaita. Savukārt Valsts robežsardzē vakcinēti 36% kopējā nodarbināto skaita, Valsts policijā 28%, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā 27%.
VUGD skaidro, ka vismazāk vakcinēties vēlas ierindas darbinieki, savukārt vadības daļā vakcinācijas tempi ir iespaidīgi.
“Juridiskā nodaļa ir 100% vakcinēta! Iekšējās drošības nodaļā tikai persona nav vakcinēta, bet to izdarīs. Rezultāts kopumā ļoti atšķirīgs,” par iepriecinošo statistiku stāsta VUGD priekšnieka vietnieks Intars Zitāns.
Visbiežāk vakcinēties nevēlas Latgales nodaļu darbinieki, taču arī tur situācija neparasta. Blakus pilsētās var būt nodaļas, kurās 100% ir vakcinēti, un turpat netālu, kur nav vakcinēts neviens. Daudzi glābēji dzīvo Krievijas informatīvajā telpā un piekristu vakcinēties ar “Sputņik” vakcīnu.
Dienestā pieļauj iespēju, ka vakcinācijas fakts nākotnē var kalpot kā papildu bonusa punkts, izvērtējot, vai darbiniekam piešķirt apbalvojumu vai naudas balvu. Tāpat solīts ar darbiniekiem pārrunāt nepieciešamību vakcinēties, lai apturētu slimības izplatību.
Infektologi brīdina, ka tieši VUGD un policijā, kur darbinieki ikdienā strādā cieši kopā, risks Covid-19 izplatībai ir ļoti augsts. Ja saslims viens darbinieks, inficēsies pārējie kolēģi, un sekas ir neprognozējamas.
“Skaidrs, ka armija, ugunsdzēsēji, sporta komandas ir vispār atzīts risks. Iespējams, cilvēki uzskata, ka ir fiziski veseli ar labu imunitāti, un viņiem šis vīruss nav bīstams. Tā ir taisnība tādā ziņā, ka cilvēki nemirst šajā vecuma grupā, bet slimība var atstāt ļoti nopietnas sekas, būtiski ietekmēt fizisko kondīciju, traucēt miegu, nervu sistēmas bojājumi, citu orgānu bojājumi. Šis ilgais Covid-19 var skart arī pilnīgi veselus jaunus cilvēkus,” skaidro Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs Uga Dumpis.
Turklāt darba kolektīvos, kur visi būtu vakcinēti, ikdienā varētu nevalkāt sejas maskas, tas pamatīgi atvieglotu sadzīvi, piemēram, ugunsdzēsējiem, kas lielu daļu laika pavada depo, gaidot izsaukumus. Tādēļ nepieciešams izglītojošs un skaidrojošs darbs, lai vakcinācijas tempi šajos darba kolektīvos strauji augtu, citādi riski ir neparedzami.
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!