tv3.lv

Emīla Dārziņa mūzikas skolā uzsākta ilgi gaidītā koncertzāles atjaunošana

2021. gada 21. janvārī 8:21

Emīla Dārziņa mūzikas skolā beidzot uzsākta ilgi gaidītā koncertzāles atjaunošana. Būvniecība rit pilnā sparā, un skolas sapnis – jauna koncertzāle – nu top par īstenību.

”Esam laimīgi. Mēs vienkārši esam laimīgi un priecīgi.” Tā par šo ilgi gaidīto koncertzāles atjaunošanu saka Dārziņskolas vadītāja Iveta Dreiblate. Viņa ar prieku raugās uz to, kā būvnieki jauc ārā visu nevajadzīgo un lieko. Tā vietā taps moderna koncertzāle.

”Vispār zālei bija ļoti maza ietilpība. Tā palielinājusies 2 reizes uz 400 skatītāju vietām. Lai to varētu realizēt, arī tur, kur vīri pašreiz strādā, tur būs balkons un skaņu ierakstu pults.”

Zāle, kas celta 1970. gadu vidū, bija morāli un fiziski novecojusi, neļaujot audzēkņiem mācīties un koncertēt atbilstošā vidē. Lielas problēmas bija ar skatuvi.

”Flīģelis atradās lejā, ja spēlēja kāds solists, viņš arī atradās lejā, zālē bija tumšs, tai bija ļoti mazs slīpums, un stāv mazs bērniņš, kuru ne redz, ne dzird… Tas neveic un nemotivē kļūt par profesionālu izpildītāju, mākslinieku un turpināt savu karjeru,” teic Emīla Dārziņa mūzikas skolas vadītāja.

Bet lielākās raizes bija ar zāles akustiku, tā pilnībā bija neatbilstoša. Būvniekiem tieši tas rada visvairāk izaicinājumu.

“Tādēļ ka būvobjektam ir ļoti specifiskas akustiskās prasības. Jo šeit nekādi aprēķini netikti veikti padomju laikos, kad izbūvēja. Bet to ir iespējams regulēt ar dažādu formu materiāliem. Kā, piemēram, pie sienām nāks individuāli izgatavoti dažādu leņķu speciālas kastītes, kuras stiprināsies pie sienām. 19.58 Kā arī zāles sienā būs taisnā formātā skaņas izkliedētāji. Kā arī skaņas atstarotāji, seši gabali, kas atradīsies skatuves sānos,” norāda SIA ”Torensberg” būvdarbu vadītājs Edgars Ramanis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Koncertzālei šobrīd tiek veikti demontāžas darbi. Piemēram, demontē sienas apšuvumus. Nedaudz vēlāk ķersies pie grīdas konstrukcijas demontāžas. Ekspluatācijā koncertzāle tiks nodota septembra beigās, un akustika te būs ne sliktāka kā Vīnes operā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm