VID tīrīšana: 36 amatpersonu kriminālprocesus drīzumā nodos prokuratūrai

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sola turpināt iekšējo tīrīšanu, atbrīvojoties no negodīgiem darbiniekiem un sodot tos, kuri pieķerti nelikumībās. Jau tuvākajā laikā prokuratūrā varētu nonākt kriminālprocesi, kas uzsākti pret 36 dienesta amatpersonām, vēsta TV3 Ziņas.

VID Iekšējās drošības pārvaldes direktors medijos parādās reti, taču dienesta iepriekšējā gada atskaites pasākumā viņš dalījās ar saviem vērojumiem par padarīto. Dienests jau gadiem ilgi publiski saņem pārmetumus, ka ir iekšēji satrunējis, un korupcija ir ļoti izplatīta.

Prusaks informē, ka pēdējos piecos gados kriminālvajāšana sākta pret 66 Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonām, tostarp sešiem dažāda līmeņa vadītājiem. Starp šīm VID amatpersonām 52 ir Muitas pārvaldes amatpersonas un sešas Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Patlaban VID Iekšējās drošības pārvaldes lietvedībā ir 16 kriminālprocesi, kuros vairāk nekā 60 personām ir tiesības uz aizstāvību, starp tiem ir 36 VID amatpersonas.

Aigars Prusaks
VID Iekšējās drošības pārvaldes direktors

“Vēl vakar runājot ar prokuratūru par plāniem, skaidri iezīmējām, ka absolūti lielākā daļa tuvākajā laikā veiksmīgi nonāks, šo te amatpersonu liktenis, prokuratūras rokās, jo mums ir vienāda vīzija – lai gan procesi ir apjomīgi, rezultāts būs tikpat dinamisks kā Terehovas gadījumos.”

Iekšējās drošības pārvaldes direktors stāsta, ka pēdējos gados ievērojami audzis pret VID amatpersonām sākto kriminālprocesu skaits, lielākoties šajos kriminālprocesos runa ir par vēsturiskām koruptīvām shēmām un darbībām, kas turpinājušās 10-15 gadus.

Ieva Jaunzeme
VID ģenerāldirektore

“Tas pārsteiguma moments bija liels jo izjauca daudzu cilvēku plānus gan tiem, kas ir šeit, nebūs naivi – bija saitīti ar organizēto noziedzību – rezultātā daudziem jo daudziem dzīve vairs nebija ierastā, un tāpēc tie visi pārmetumi vai apmelojumi kas vērsti pret mani un Prusaka kungu ir likumsakarīgs rezultāts.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atskatoties uz paveikto, dienests informē, ka pēdējos divos gados ievērojami samazinot negodprātīgu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, izmantojot uzņēmumu pārejas, novērsis zaudējumus valstij vismaz 45 miljonu eiro apmērā.

Skaļākais nesenais notikums – VID šonedēļ lūdza sākt kriminālvajāšanu par aplokšņu algu izmaksu skaistumkopšanas uzņēmumā vairāk nekā divu miljonu eiro apmērā. Medijos izskanēja, ka runa ir par skaistumkopšanas salonu ķēdi “Kolonna”, bet dienesta pārstāvji šodien atteicās sniegt par šo lietu jebkādu detalizētāku informāciju, jo to liedzot likums.

Jau ziņots, ka VID sācis 150 kriminālprocesus par sankciju režīma pārkāpumiem. Pret Krieviju un Baltkrieviju noteikto sankciju pārkāpumu riska novēršanai, VID Muitas pārvalde veikusi 130 000 dokumentu kontroli un vairāk nekā četru tūkstošu kravu pārbaužu. Starp šiem gadījumiem ir bijuši arī kuriozi.

No sāktajiem 150 kriminālprocesiem kriminālvajāšanai gan nosūtīti tikai trīs. Dienestā to skaidro ar sarežģīto un ilgo starptautiskās palīdzības pieprasīšanas procesu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm