tv3.lv

VID “Rīgas satiksmei” piemēro 13,2 miljonu eiro sodu; uzņēmums lielāko daļu no tās plāno apstrīdēt tiesā

19. janvārī 21:54

Valsts ieņēmumu dienests (VID) “Rīgas satiksmei” uzrēķinājis vairāk nekā 13 miljonu eiro lielu sodu par valsts budžetā neieskaitītiem nodokļiem, no kuriem pārsimt tūkstošu uzņēmums ir gatavs samaksāt, bet lielāko summas daļu plāno apstrīdēt tiesā, vēsta TV3 Ziņas.

Nepamatoti biļešu sistēmas uzturēšanas līgumi, sadārdzināta tramvaju rezerves daļu iegāde un fiktīvi līgumi ar konsultantiem – šie ir tikai daži aspekti, par kuriem VID “Rīgas satiksmei” uzrēķinājis vairāk nekā 13. miljonu eiro lielu sodu par laika posmu no 2016.- 2018. gadam. “Rīgas satiksme” lēmumu pārsūdzēja un panāca soda samazinājumu.

Džineta Innusa
“Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja

“Rīgas satiksmes rīcība, apstrīdot šo lēmumu, izrādījās pamatota, jo noteiktais uzrēķins tika samazināts par 600 000 eiro, kas “Rīgas satiksmei” ir ļoti ievērojama summa.”

Neatkarīgi no tā sods joprojām ir 13,2 miljoni, no kuriem uzņēmums piekritis samaksāt aptuveni 100-200 000 – par fiktīvu līgumu noslēgšanu ar konsultantu firmām.  Par tiem uzņēmums jau pats vērsies tiesā pret bijušo valdi, mēģinot piedzīt vairāk nekā vienu miljonu eiro. Tomēr lielāko daļu soda uzņēmums mēģinās apstrīdēt.

“Mūsu mērķis ir lūgt tiesai pārbaudīt pilnīgi visus pierādījumus to kopsakarībā, jo ir vairākas saistītās personas un katrā lēmumā ir atšķirīgas nianses, arī  VID izvirzījis atšķirīgu argumentāciju,” norāda “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāja.

Par iesaistītajām personām runājot, Rīgas mērs ir apņēmības pilns nodarītos zaudējumus piedzīt no tā laika uzņēmuma vadītājiem – Leona Bemhena, Ineses Švekles, Emīla Jakrina, Larisas Loskutovas, Andreja Požarnova un Irinas Feldmanes. Vērtēs arī bijušā mēra Nila Ušakova atbildību.

Mārtiņš Staķis
Rīgas mērs (“Par/Progresīvie”)

“Šodien es esmu parakstījis vadības uzdevumu, uzdodot Rīgas domei veikt juridisko izvērtējumu, lai vērtētu atbildību, kas gulstas uz tā laika “Rīgas satiksmes” atbildīgo darbinieku rīcību un arī, protams, kapitāldaļu turētāja rīcību.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja juristi saskatīs pamatu vērsties pret bijušajām amatpersonām, daļai no viņiem tā būs jau otrā tiesvedība un sodu var nākties maksāt divreiz.

Ja gadījumā tiesa VID lēmumu neatcels, “Rīgas satiksme” cer vienoties par soda maksāšanu pa daļām – sadalot maksājumus piecu gadu garumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm