VID lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret organizētu grupu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šā gada novembrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret septiņām personām par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā, informēja VID.

2022. gada 29. novembrī 12:59

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka laika periodā no 2019. gada janvāra līdz 2021. gada aprīlim tika izveidota organizētā grupa, kas veica noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu 144 782 738,49 eiro un 4 889 580,00 ASV dolāru apmērā fiktīvu ārvalstu uzņēmumu banku kontos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Organizētā grupa sniedza profesionālus pakalpojumus juridiskām un fiziskām personām – klientiem, slēpjot noziedzīgi iegūtu līdzekļu patieso izcelsmi, atrašanās vietu, piederību un kustību.

Organizētā grupa lietoja īpaši izstrādātu un pielāgotu IT sistēmas programmatūras risinājumu, kuras ietvaros notika klientu meklēšana, saziņa ar klientu un organizētās grupas dalībnieku starpā.

Mantisko jautājumu risināšanai aizdomās turēto personu sešiem nekustamajiem īpašumiem, kuru kopējā vērtība ir ne mazāk kā 880 000 eiro, automobiļiem “Audi Q8”, “Audi A1”, “Porshe  Cayanne”, “Land Rover Sport” un “Lexus Rx450H”, kuru kopējā vērtība ir ne mazāk kā 149 000 eiro, un naudas līdzekļiem 567 550 eiro apmērā ir uzlikti aresti.

Kriminālprocess – 52.sējumi – 2022. gada novembrī nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 195. panta trešajā daļa.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm