tv3.lv

Valdība lems par līdzekļu palielināšanu kultūras projektiem

Kā palielināt līdzekļus kultūras projektiem? Par to rīt būs jālemj valdības ministriem.  Vēlmi atgūt vismaz tik daudz naudas, cik bija pirms krīzes apstākļos, vēlas Valsts Kultūrkapitāla fonds. Tā uzdevums ir piesaistīt, uzkrāt un pārvaldīt līdzekļus kultūras projektu attīstībai. Plānots, ka būtisku finanšu pieaugumu var sagaidīt piecu gadu laikā.

2014. gada 22. septembrī 20:10

Dažādu speciālo budžetu likvidēšana, kas atsevišķām nozarēm nozīmēja garantētos līdzekļus, aizsākās vēl pirms 10 gadiem, treknu punktu pieliekot līdz ar globālās finanšu krīzes smagāko punktu 2009. gadā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starp tiem bija arī finansējums Kultūrkapitāla fondam, kura darbība tika segta no alkohola, tabakas un azartspēļu nodevām.

Rezultātā, tā budžets no 11 miljoniem eiro nokritās, līdz aptuveni 6 miljoniem šobrīd. Valsts Kultūrkapitāla fonda pamatuzdevums ir atbalstīt dažādu radošo jomu projektus. Ja samazinās piešķirtie līdzekļi, mazinās arī iespējas atbalstīt kultūru.

Finansējums bija galvenais jautājums Valsts Kultūrkapitāla fonda rīkotajā diskusijā šodien. Lai arī tam piešķirtie līdzekļi ik gadu aug, tie joprojām nesasniedz bijušo, un kultūras ministres vārdiem – valsts budžeta veidošanas gaitā ir politisko sarunu objekts.

Par to, ka kultūras nozares pārstāvji vēlas pārmaiņas varēja just jau kopš Laimdotas Straujumas apstiprināšanas amatā. Iespējams, ka tās arī pienāks.

Proti, finanšu līdzekļu palielinājums tik un tā būtu pakāpenisks – pilnībā uz iezīmēto nodokli pārejot 5 gadu laikā. Tas nozīmē, ka šajā laikā fonds vēl nebūs pilnībā politiski neatkarīgs, taču būs ceļā uz to.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz šim pretestību pret speciālo budžetu atjaunošanu bija paudusi Finanšu ministrija. Taču, pēc koalīcijas partiju sanāksmes šo pēcpusdien, noprotams, ka būtisku iebilžu vairs nav.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm