tv3.lv

Valdība ieguldīs 49,91 miljonu eiro lidostas “Rīga” pamatkapitālā

Ministru kabinets ceturtdien nolēma VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” pamatkapitālu palielināt par 49,91 miljonu eiro, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļā.

2020. gada 23. aprīlī 14:00

Tāpat nolemts uzņēmuma rīcībā atstāt 2019. gada dividendes 4,51 miljona eiro apmērā.

Ministrijā skaidroja, ka šie soļi palīdzēs nodrošināt lidostas spēju pārvarēt Covid-19 pandēmijas izraisīto krīzi un stabilizēt Baltijas lielākā starptautiskās aviācijas uzņēmuma darbību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) valdības lēmumu skaidroja ar to, ka lidosta “Rīga” ir reģiona galvenais satiksmes centrs, kas nodrošina Latvijas starptautisko sasniedzamību, norādot, ka lidosta “Rīga” pārvalda valsts drošībai stratēģiski svarīgu infrastruktūru.

“Esmu pārliecināts, ka pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas ērti savienojumi Baltijas reģionā un Eiropā būs nepieciešami gan mūsu uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem. Pašlaik ir svarīgi nodrošināt lidostas darbību samazināta pieprasījuma apstākļos, saglabājot aviācijas profesionāļu kodolu, kas lidostā strādā mūsu visu labā,” akcentēja ministrs.

Ministrijā arī norādīja, ka pērn lidosta “Rīga” uzrādīja vēsturiski labākos finanšu rādītājus, tās apkalpoto pasažieru skaitam sasniedzot 7,8 miljonus.

Valdības lēmums uz laiku pārtraukt starptautiskos pasažieru pārvadājumus tieši ietekmējis lidostas darbību, gandrīz pilnībā apturot tās saimniecisko darbību. Salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo periodu, aprīļa pirmajā pusē lidostā apkalpoto pasažieru skaits samazinājies par 99,9%.

Pēc ministrijā minētā, ņemot vērā, ka Covid-19 radītās krīzes ietekmes apmēri joprojām nav zināmi, lidostas valde ir modelējusi dažādus saimnieciskās darbības atjaunošanās scenārijus un izstrādājusi rīcības programmu izmaksu samazināšanai, kas iekļauj gan kopējās saimnieciskās darbības izmaksas, tostarp personāla izmaksas, gan infrastruktūras attīstības projektus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministrijā skaidroja, ka pamatkapitāla palielināšana ļaus efektīvi nodrošināt lidostas operatīvo darbību ārkārtējās situācijas laikā un turpināt svarīgākos investīciju projektus.

Šobrīd lidostas “Rīga” pamatkapitāls ir 28,61 miljons eiro, tādējādi uzņēmuma pamatkapitāls tiks palielināts līdz 78,52 miljoniem eiro.

Jau ziņots, ka Latvijā kopš 13. marta saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojumu. Tostarp kopš 17. marta ir atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm