“Vai mazais zemnieks arī skaitās bizness?” Piena ražotājs ir neizpratnē par ministra Šmita izteikumiem

Vairāki Latvijas piena lopkopji būs spiesti beigt darbu un savas govis pārdot vai izkaut. Tādas sekas piena iepirkuma zemajām cenām paredz Zemkopības ministrijā. Esot arī maz ticams, ka valsts ar budžeta līdzekļiem iesaistīsies piena saimniecību glābšanā. Divu mēnešu laikā piena iepirkuma cena strauji nogāzusies no 50 uz 30 centiem par litru.

Zemnieks un piena ražotājs Liepājas pusē Jānis Jansons sarunā ar TV3 raidījumu “900 sekundes”, runājot par šo situāciju, norāda: “Mums, zemniekiem, skaidroja, ka tā ir pārprodukcija pasaulē. Bet mūsu pašu uzskats ir, ka veikalu tīklos bija uzlikts nesamērīgs uzcenojums (ne tikai Latvijā, bet vispārīgi) un līdz ar to veidojas pārpalikums, jo cilvēki nespēj vienkārši fiziski nopirkt.”

Komentējot zemkopības ministra Didža Šmita (AS) izteikumus, ka piena ražošana ir bizness, tāpēc nekāds valsts atbalsts zemniekiem nepienākas, Jansons saka: “Bizness ir pilnīgi visur, līdz ko tam ir juridisks statuss. (..) Bet vai mazais zemnieks arī skaitās bizness?  Nu, tas ir tā ļoti interesanti. (..) Zemkopības ministram bija jāsaprot, ka lauksaimniecība nav bizness – mēs nenosakām [cenas] ne pienam, ne graudiem vai jebkuram lauksaimniecības produktam. Tas nevar būt bizness.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piena lopkopis norāda, ka jebkura eksporta prece šajā laikā veido uzkrājumus gan zemniekiem, gan valstij, tāpēc, viņaprāt, zemniekiem būtu jāpalīdz. Tuvākās perspektīvas izskatās diezgan drūmas – izturīgākie izturēšot, taču nevienam nav nojausmas par to, kādas būs turpmākās vadlīnijas. Neizturēt šo situāciju varētu jaunās modernās fermas, jo tām ir lielas saistības un līdz ar to tās ir jūtīgākas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm