tv3.lv

Tirgotāju asociācija: Aizliegums brīvdienās strādāt virknei veikalu būtiski ietekmē konkurenci

Valdības lēmums aizliegt brīvdienās darboties virknei veikalu, galvenokārt, specializētu, būtiski ietekmē konkurenci tirgū, uzskata Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.

2020. gada 15. novembrī 9:11

Kā aģentūru LETA informēja Danusēvičs, valdības pieņemtie lēmumi nozīmē, ka no 11.novembra saimniecības preces varēs iegādāties tikai, piemēram, veikalos “Rimi”, kurš nostiprinās savu dominējošo stāvokli tirgū, savukārt vietējie saimniecības preču tirgotāji cietīs zaudējumus. Līdzīgi ir ar pārējām preču grupām, kur specializēto veikalu darbu pēc Ekonomikas ministrijas priekšlikuma valdība ir aizliegusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Veiksmīgs “nemanāms” tirgus pārdales mehānisms. Jāatzīmē, ka valdība nav piedāvājusi atbalstu veikaliem, kuru darbību ir apturējusi un pakļāvusi maksātnespējas draudiem,” pauda Danusēvičs.

Viņaprāt, valdības lēmumu pieņemšanas kārtība norāda uz strauju atkāpšanos no demokrātijas pamatprincipiem, kas nostiprināti gan Eiropas Savienības dibināšanas līgumā, gan Satversmē, gan Valsts pārvaldes likumā. Viņš norāda, ka lēmumi tiek pieņemti strauji un bez konsultācijas ar sociāliem partneriem. Šai sakarā asociācija vērsusies ar vēstījumu gan Valsts kancelejā, gan pie Eiropas Komisijas prezidentes Urzulas fon den Leienas.

Danusēvičs uzsver, ka veikalos patlaban ir jāievēro divu metru distance, jālieto aizsargmaskas un jānodrošina desmit kvadrātmetru liela platība uz vienu pircēju. Tāpat ir pieejami dezinfekcijas līdzekļi, vienreizējie cimdi, pārdevēju aizsargekrāni, termometri.

“Ko vēl vairāk var vēlēties? Tai pat laikā valdība pasludinājusi tos par bīstamiem un slēdzamiem. Tai pat laikā līdz šim brīdim Veselības ministrija nav spējusi iepazīstināt ar saslimšanas vietām,” pauda Danusēvičs, piebilstot, ka asociācijas rīcībā nav informācijas par nevienu gadījumu, kad cilvēks saslimis veikala apmeklējuma laikā.

Tirgotāji aicina valdību “beigt spēlēt paslēpes attālinātās slēgtās diskusijās”, bet visus ierobežojumus un kompensācijas to ieviešanas gadījumos pārrunāt ar sociāliem partneriem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā vēstīts, šajās un arī citās brīvdienās un svētku dienās līdz pat ārkārtējās situācijas beigām tirdzniecības centri Latvijā darbosies ierobežotā režīmā, bet lielie būvniecības preču, saimniecības preču un mēbeļu veikali būs slēgti, paredz valdībā pieņemtie lēmumi saistībā ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Ārkārtējās situācijas laikā no 9.novembra līdz 6.decembrim brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros strādās tikai pārtikas veikali, aptiekas, veterinārās aptiekas un dzīvnieku barības veikali. Tāpat tirdzniecības centros darbosies grāmatnīcas, preses tirdzniecības vietas, optikas veikali, higiēnas preču veikali, kā arī telekomunikāciju preču pakalpojumu vietas.

Saskaņā ar piektdienas vakarā valdības ārkārtas sēdē papildus pieņemto lēmumu, brīvdienās un svētku dienās nedrīkstēs darboties arī tādi veikali kā “Jysk”, “Cenu klubs” un citi, kas atrodas tirdzniecības centros. Savukārt higiēnas preču veikalu, piemēram, “Drogas”, darbība būs atļauta gan tirdzniecības centros, gan ārpus tiem.

Ārkārtējās situācijas laikā tādi veikali kā “Depo”,”K-Senukai”, “Kurši”, “Ikea” un citi, kuru kopējā tirdzniecības platība ir virs 10 000 kvadrātmetru, brīvdienās un svētku dienās strādāt nedrīkst. Savukārt, ja veikalu platība ir zem 10 000 kvadrātmetru, to darbība ir atļauta.

EM norādīja, ka veikalu, kuru platība ir mazāka par 10 000 kvadrātmetru, darbība netiek ierobežota un tādos veikalos drīkst tirgoties ar visplašāko un dažādāko preču sortimentu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm