tv3.lv

Tiks izlaista māksliniekam Vilhelmam Purvītim veltīta monēta

Latvijas Banka trešdien, 25. maijā, izlaidīs māksliniekam Vilhelmam Purvītim veltītu piecu eiro sudraba kolekcijas monētu “Vilhelms Purvītis”, informēja Latvijas Bankas pārstāvji.

19. maijā 13:09

Monētas priekšpusē jeb aversā ir Purvīša gleznas “Ziema” reprodukcija, veidota ar krāsu uzdruku, bet monētas aizmugurē jeb reversā ir attēlots gleznas “Ziema” plastisks veidojums ar vairākām matējuma pakāpēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Monētas grafisko dizainu veidojusi Frančeska Kirke.

Mākslinieces radītā monēta interpretē Purvīša gleznā “Ziema” esošos elementus – ažūri majestātiskos bērzus, vizuļojošo neaizsalušā ezera ūdeni, apmākušās ziemas debesis – un eleganti pārceļ tos sudraba monētā, izmantojot dažādas intensitātes matējumus, tekstūras un spoguļvirsmu, atzīmē Latvijas Bankā.

Kolekcijas monētas iegāde būs iespējama tikai tīmekļvietnē “e-monetas.lv” no 25.maija plkst.12. Veikto pirkumu saņemšana būs iespējama ar pasta starpniecību vai klātienē Latvijas Bankas kasēs Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 1B.

Monētas cena Latvijas Bankā būs 65 eiro, bet iegādes limits vienai personai – divas monētas. Monētas tirāža ir 4000 eksemplāru. Monēta izgatavota Lietuvas “Lietuvos monetų kalykla”.

Purvītis (1872-1945) ir viens no ievērojamākiem Latvijas 19.gadsimta beigu – 20.gadsimta pirmās puses gleznotājiem un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslas akadēmijas dibinātājiem.

Vienlaikus Latvijas Bankā informē, ka 25. maijā tiks izlaists arī apgrozības monētu komplekts “Finanšu pratība” “Brilliant Uncirculated” kvalitātē, kurā iekļautas 2022.gada eiro apgrozības monētas ar nominālvērtību no viena centa līdz divu eiro un papildus tām arī jaunā divu eiro piemiņas monēta “Finanšu pratība”, kura suvenīrkartītēs un tīstokļos tika emitēta aprīlī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apgrozības monētu komplekta cena ir 25 eiro un iegādes limits vienai personai – četri eksemplāri. Kopējā monētu komplekta tirāža ir 7000 eksemplāru.

Kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Kolekcijas monētas pēc formas ir nauda, bet pēc būtības – mākslas darbs. Tās izgatavo no zelta, sudraba vai citiem dārgmetāliem īpaši augstā kaluma kvalitātē. Atšķirībā no apgrozības naudas kolekcijas monētas parasti nav domātas lietošanai maksājumos, bet dāvināšanai, piemiņai un kolekcijām. Šo iemeslu dēļ monētu cena arī būtiski pārsniedz nominālvērtību. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības..

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm