Swedbank: Iedzīvotāji vēlas uzlabot savu finansiālo situāciju drošības apsvērumu dēļ

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ ir vērts uzlabot savu finanšu disciplīnu, ir drošības sajūta par rītdienu. Vismaz šādu secinājumu var izdarīt no Swedbank Finanšu institūta jaunākā pētījuma. Tieši uz drošības aspektu norādījusi vairāk nekā puse jeb 58% aptaujāto.

Vēlme justies drošāk par tuvāku un tālāku nākotni, sasniegt vairāk un dzīvot labāk – tie ir galvenie iemesli, kāpēc Latvijas iedzīvotājiem būtu svarīgi 2023. gadā uzlabot savu finanšu situāciju, liecina Swedbank Finanšu institūta pētījums.

Uz drošības aspektu norādījuši 58% aptaujāto, uz ilgām pēc labākas dzīves – 45%, un vairāk nekā trešā daļa arī minējuši vēlmi veidot uzkrājumus kā drošības spilvenu negaidītām situācijām vai iespēju segt ikdienas vajadzības, kam ar šī brīža ienākumiem nepietiek.

Saskaņā ar aptaujas datiem dažādām sabiedrības grupām ir dažādi iemesli, kāpēc gribētos uzlabot savu finanšu situāciju.

Vadošos amatos strādājošie izceļ mērķi justies drošāk par nākotni. Jaunieši un trīsdesmitgadnieki ar samērā labiem ienākumiem virs 1000 eiro, kā arī biroja, pakalpojumu jomas un tirdzniecības darbinieki biežāk nekā citi vēlas sasniegt vairāk vai dzīvot labāk.

Tiem, kuriem ir bērni, ir svarīgi veidot uzkrājumus, kas kalpotu kā drošības spilvens neparedzētās situācijās.

Senioriem un nestrādājošajiem, kā arī respondentiem ar ienākumiem līdz 750 eiro iemesls uzlabot finanšu situāciju būtu ikdienas vajadzību segšana, jo ar šī brīža ienākumiem ir grūti to paveikt. Jaunieši un pašnodarbinātie biežāk vēlas īstenot savus mērķus, kam nepieciešami zināmi naudas līdzekļi, savukārt aptaujātie vecuma grupā virs 50 gadiem – parūpēties par vecumdienām.

“Sabiedrībai ir dažādas vajadzības, taču, kā redzams, vēlme justies drošāk ir pat tiem, kuri pelna vairāk. Ņemot vērā faktu, ka līdztekus darbam, veselībai un savstarpējām attiecībām, viens no lielākajiem stresa izraisītājiem ikdienā ir finanses. Pievēršoties naudas lietām un sagatavojoties dažādiem notikumiem, varam justies drošāk, stabilāk un krietni mierīgāk. Budžeta plānošanas primārais mērķis ir visu izdevumu salāgošana ar ienākumiem. Kā redzams pēc pētījuma rezultātiem, pieaugošu cenu apstākļos tas ir aktuāli katram trešajam Latvijas iedzīvotājam. Tātad trešdaļa iedzīvotāju šobrīd galvenokārt rūpējas par to, lai ar šā brīža ienākumu apmēru būtu iespējams segt ikdienas vajadzības, tādējādi atliekot vai atsakoties no nākotnes plāniem par drošību, mērķu realizēšanu un sasniegumiem,” secina Swedbank Finanšu institūta eksperte Evija Kropa.

"900 sekundes" moderators
Ziņu žurnālistikā no 1998. gada. Pamatā atspoguļo iekšpolitiskās norises, seko līdzi notikumiem ārvalstīs. Par sirdslietu sauc vizuāli spēcīgu un aizraujošu stāstu veidošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm