tv3.lv

Straujuma kliedē bažas par “Liepājas metalurga” jaunā investora saistību ar Janukoviču

Ukrainas uzņēmuma ”KVV Group”, kas grasās investēt “Liepājas metalurgā”, īpašniekam nav bijusi saistība ar Ukrainas gāztā prezidenta Viktora Janukoviča naudu, lai arī viņš bija V. Janukoviča partijas biedrs. Iemeslu, kādēļ šis Krimā reģistrētais uzņēmums nedrīkstētu investēt ”Liepājas metalurgā”, neesot, LNT raidījumā ”900 sekundes” atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

2014. gada 10. septembrī 9:01

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Tas ir metalurģijas uzņēmums ar diviem tūkstošiem strādājošo un pietiekami lielu pieredzi šajā darbā. Uzņēmums, ņemot vērā sarežģītos apstākļus Ukrainā, grib izvietot ražotnes citur,” skaidroja L. Straujuma.

”Mūsu rīcībā nav tādu ziņu, kas neļautu šim uzņēmumam veikt investīcijas,” viņa norādīja, paužot, ka saņēmusi dažādu valsts iestāžu, tostarp Drošības policijas, vērtējumu par šo Ukrainas uzņēmumu

Kompānija ”KVV Group” dibināta 2001. gadā Krimā un bijusi cieši saistīta ar toreizējā prezidenta Viktora Janukoviča režīmu. Uzņēmuma darbība saistīta ar starpniecību metāllūžņu nozarē, nevis ražošanu, tā portālam ”Nozare.lv” iepriekš atzina Ukrainas ziņu aģentūras “UNIAN” ekonomikas nodaļas žurnālists Nikolajs Babičs.

Foto: LETA

Foto: LETA

Premjerministre Laimdota Straujuma:

Mēs nevaram uzskatīt, ka visi uzņēmumi, kas darbojušies Krimā vai Austrumukrainā, ir saistīti ar to situāciju, kas šodien tur notiek. Tie ir uzņēmēji, nevis separātisti.

Uzņēmums pieder Valērijam Krištalam un Jevgēņijam Kazjminam. Sarunā ar LNT L. Straujuma neprecizēja, kurš no šiem īpašniekiem bija saistīts ar V. Janukoviča režīmu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valdība otrdien, 9. septembrī, apstiprinājusi maksātnespējīgās rūpnīcas “Liepājas metalurgs” investoru. Izvēlēts Ukrainas uzņēmums “KVV Group”. Uzņēmuma maksātnespējas administrators Haralds Velmers paziņoja, ka līgums ar “KVV Group” tiks parakstīts septembra laikā, bet līdz gada beigām jāatsāk ražošana.

Konsultāciju biroja ”Prudentia” valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš medijiem norādīja, ka valsts var atgūt lielāko daļu no ieguldījumiem Liepājas uzņēmumā. To LNT studijā apliecināja arī L. Straujuma. Ar ”Prudentia” ir noslēgts līgums par a/s”Liepājas metalurgs” pamatražotnes pārdošanu starptautiskajā piedāvājumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm