Šogad Latvijai prognozē Baltijas valstīs straujāko ekonomikas izaugsmi

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) nedaudz samazinājis Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes prognozi šim gadam, taču, SVF vērtējumā, valsts ekonomikas pieaugums būs straujākais Baltijas valstīs.

2019. gada 10. aprīlī 9:30

SVF jaunākajā pārskatā par pasaules ekonomikas perspektīvām (“World Economic Outlook”) prognozē, ka Latvijas ekonomika šogad pieaugs par 3,2%, nevis 3,3%, kā tika lēsts oktobrī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt nākamajam gadam SVF Latvijas IKP prognozē 3,1% izaugsmi, kas arī būs straujākā starp Baltijas valstīm.

Inflācija Latvijā gan šogad, gan nākamgad prognozēta 2,4% apmērā. Pēc SVF aprēķiniem, bezdarbs šogad un nākamgad samazināsies līdz 7,3%, salīdzinot ar 7,4% pērn, bet kārtējo maksājumu kontā šogad tiks reģistrēts deficīts 1,4% no IKP apmērā, kas nākamgad pieaugs līdz 1,7%.

No Baltijas valstīm otru straujāko IKP pieaugumu šogad SVF sagaida Igaunijā, kur tas tiek prognozēts 3% apmērā. Nākamgad Igaunijā SVF sagaida 2,9% ekonomikas izaugsmi. Oktobrī SVF lēsa, ka Igaunijā šogad IKP palielināsies par 3,3%. Inflācija Igaunijā šogad un nākamgad tiek gaidīta attiecīgi 3% un 2,8% apmērā, savukārt kārtējo maksājumu kontā šogad tiek prognozēts pārpalikums 1,5% no IKP, kas nākamgad saruks līdz 1,1%. SVF Igaunijā sagaida bezdarba līmeņa kritumu līdz 4,7% šogad un 3,5% nākamgad, salīdzinot ar 5,4% pirms gada.

Lietuvā SVF šogad prognozē ekonomikas izaugsmi 2,9% apmērā, kas nākamgad palēnināsies līdz 2,6%. Fonds valsts ekonomikas pieauguma prognozi šim gadam saglabājis nemainīgu. Inflāciju SVF Lietuvā gan šogad, gan nākamgad sagaida 2,3% apmērā. Kārtējo maksājumu kontā pārpalikums šogad tiek prognozēts 1,1% apmērā no IKP, bet nākamgad tas tiek lēsts 0,6% apmērā. Bezdarbs Lietuvā, pēc SVF aplēsēm, šogad saglabāsies 6,3% līmenī, bet nākamgad kritīsies līdz 6,2%.

Jau ziņots, ka SVF jaunākajā pārskatā par pasaules ekonomikas perspektīvām samazināja pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi šim gadam, norādot uz tirdzniecības nesaskaņām, “Breksitu” un citām neskaidrībām, kas apdraud globālo ekonomiku.

SVF prognozē, ka pasaules ekonomika šogad pieaugs par 3,3%, nevis 3,5%, kā tika lēsts janvārī.

Savukārt nākamajam gadam globālās ekonomikas izaugsmes prognoze saglabāta 3,6% apmērā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm