Soctīklos kritizē svētku tramvaja noformējumu Rīgā; Liepājas tramvajs “ieliekot kloķi”

“Ziemassvētku tramvajs devies maršrutā, lai iepriecinātu ne tikai lielas, bet arī mazas actiņas!” otrdien, 6. decembrī, soctīklos informējusi Rīgas dome. Tomēr soctīklu lietotāju viedokļi par tramvaja noformējumu dalās – daži priecājas, citi kritizē tam izvēlēto “vecā” modeļa tramvaju un zīmējuma primitīvismu. Daļa aicina ņemt piemēru noformējumam no Liepājas un citu pasaules valstu pilsētām.

2022. gada 6. decembrī 17:55

“Twitter” konts Gardedis.lv par skumju uzskata faktu, ka galvaspilsētā kursē tikai viens tramvajs ar svētku noformējumu. “Bēdīgs skats un viens tramvajs uz visu Rīgu … Katrā līnijā vajag pa vienam tramvajam. Liepājas tramvajam Jūs netiekat līdzi. Lai izdodas!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas dome atbildi parādā nepaliek, norādot, ka priecājas par Liepājas kolēģiem, kuriem tramvajs arī sanācis patiesi lieliski. Tomēr uzsver, ka mērķis nav kļūt labākiem par viņiem, bet būt daļai no svētku brīnumiem pilsētā.

Cita sociālo tīklu lietotāja vaicā, kāpēc svētku noformējumam par pamatu ir izvēlēts “vecais” nevis jauns – zemās grīdas tramvajs? Dome skaidro, ka senākā modeļa tramvaju iespējams palaist kursēt dažādos maršrutos, tādējādi iepriecinot dažādos Rīgas apkaimēs dzīvojošos. Turklāt vienam no jaunajiem tramvajiem jau ir noformējums ar Latvijas karogu.

Vēl kāds lietotājs uzskata, ka Rīgas dome tramvaja noformējumam piegājusi pavirši – pie noformējuma būtu bijis iespējams piestrādāt rūpīgāk un ar lielāku izdomu.

Rīgas dome gan noraida pārmetumus, norādot, ka noformējumu radīja ar lielāko atbildību, ticot, ka tā radīs prieku apkārtējiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izskan arī jautājums, vai tramvaja noformējumam izmantots bērna zīmējums. Domē atbild, ka šā tramvaja noformējums ir radīts vienotā dizainā ar Rīgas domes šī gada svētku programmu “Ziema”.

Citi vērš uzmanību, ka citviet pasaulē tramvaji ir svētkiem izdekorēti krietni iespaidīgāk.

Vēl kāds lietotājs sniedzis savu priekšlikumu tramvaja noformējumam, pieejot šai idejai ar humoru.

Tikmēr ir arī tādi sociālo tīklu lietotāji, kam tramvajs patīk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Citi vērš uzmanību uz latvietim raksturīgi tendenci visā meklēt negatīvo, norādot, ka tramvaja noformējums viņiem patīk.

Rīgas domes mājaslapā izvietotā informācija liecina, ka Ziemassvētku vizuālo noformējumu un svētku apsveikumu rīdziniekiem šogad radījusi latviešu māksliniece un ilustratore Anna Vaivare, jo šī gada svētku tēma ir Ziemassvētki kā bērnībā. Mākslinieces veidotie svētku motīvi un tēli rotā pilsētvidē skatāmos vides stendus un afišu stabus, kas aicina sastapt Ziemassvētku brīnumus Rīgā.

Galvaspilsētas spožākās egles mirdz Doma laukumā un Rātslaukumā. Vēl 18 Ziemassvētku egles ir izvietotas pie kultūras centriem, parkos un skvēros, bet apkaimēs tiek uzstādītas pašvaldības dāvinātās un apkaimju biedrību izrotātās eglītes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar gaismas noformējumu izrotāti 20 pilsētas parki, skvēri un rotaļu laukumi. Svētku noskaņa šajos parkos ienāks ne tikvien ar LED energoefektīvām spuldzīšu virtenēm, bet arī izgaismotām 3D zvaigznēm, sniegavīriem un citiem gaismas dizaina objektiem.

No 7. decembra pakāpeniski sāks uzstādīt objektus Ziemassvētku gaismas takā pilsētas kanālmalā, ko ikviens pilsētas iedzīvotājs un viesis varēs aplūkot mēneša garumā no 17. decembra līdz pat janvāra vidum.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm