Satiksmes ministrija izsniedz licenci jaunai Latvijā reģistrētai aviokompānijai

Satiksmes ministrija izsniegusi gaisa pārvadājumu licenci uzņēmumam SIA “GetJet Airlines Latvia”, kas plāno strādāt un attīstīties čarterlidojumu tirgū, informēja Satiksmes ministrijas pārstāvji.

2022. gada 30. novembrī 17:04

Ministrijā skaidro, ka jaunu uzņēmumu ienākšana Latvijas aviācijas nozarē stiprina nozares konkurētspēju un paver jaunas ceļošanas iespējas Latvijas iedzīvotājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmuma valdes loceklis Rolands Ramiņš norāda, ka aviokompānijas mērķis ir uzsākt darbību Latvijas čarterlidojumu tirgū sadarbībā ar Latvijas tūroperatoriem. Izsniegtā gaisa pārvadājumu licence “GetJet Airlines Latvia” ļauj veikt komerclidojumus visā pasaulē. Pašlaik uzņēmuma flotē ir viens “Airbus A320” tipa gaisa kuģis. Nākamajā gadā uzņēmums plāno paplašināt savu floti, jo pieprasījums komerclidojumu segmentā pieaug. Ramiņš skaidro, ka par konkrētiem galamērķiem pašlaik vēl pāragri runāt, līdz ar to precīzāka informācija būs pieejama nākamā gada sākumā.

Satiksmes ministrijas Aviācijas departamenta direktors Artūrs Kokars pauž gandarījumu, ka gada laikā šī ir jau otra Latvijā reģistrētā kompānija, kas saņem gaisa pārvadājumu licenci.

“Tas nozīmē, ka, neskatoties uz pandēmijas radītajiem lielajiem izaicinājumiem, kā arī ģeopolitisko situāciju, aviācijas nozare sāk atgūties. Privāto investīciju ienākšana gaisa pārvadājumu sektorā stiprina Latvijas konkurētspēju Baltijā un nodrošina aizvien plašāku lidojumu galamērķu piedāvājumu mūsu valsts iedzīvotājiem,” norāda Kokars.

“GetJet Airlines Latvia” pieder Lietuvā reģistrētam uzņēmumam “GetJet Airlines”, kas ir kaimiņvalstī licencēts gaisa pārvadājumu nodrošinātājs. Tas veic komerclidojumus, kā arī piedāvā pilna servisa gaisa kuģu nomu citām aviokompānijām. Sākotnēji plānots, ka Lietuvas uzņēmums atbalstīs jaunizveidoto aviokompāniju “GetJet Airlines Latvia”, lai varētu uzsāk gaisa pārvadājumus un palielināt savu gaisa kuģu floti.

Pašlaik Latvijā ir licencēti seši gaisa kuģu ekspluatanti AS “Air Baltic Corporation”; SIA “SmartLynx Airlines”; AS “Raf Avia”; SIA “GM Helicopters”; AS “Union Aviation” un SIA “GetJet Airlines Latvia”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “GetJet Airlines Latvia” reģistrēta 2021. gadā un tās pamatkapitāls ir 3000 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm