tv3.lv

Rimšēvičs tuvākajā laikā koncentrēsies uz savas reputācijas atjaunošanu tiesā

Pēc pilnvaru termiņa beigām Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs tuvākajā laikā koncentrēsies uz savas reputācijas atjaunošanu tiesā, pirmdien preses konferencē žurnālistiem sacīja Rimšēvičs.

2019. gada 16. decembrī 16:16

Latvijas Bankas prezidents atzina, ka ir saņēmis dažus darba piedāvājumus, taču izlēmis tos nepieņemt, jo plāno visu laiku veltīt reputācijas atjaunošanai. “Tuvākajā nākotnē man mērķis ir tiesā atspēkot visus man izvirzītos apmelojumus un nepatiesības, tas man ir šī brīža svarīgākais jautājums,” sacīja Rimšēvičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jautāts, kas, viņaprāt, ir šo apmelojumu autori, Rimšēvičs sacīja, ka tas ir “triju par naudas atmazgāšanu aizvērtu banku “atvadu sveiciens” Latvijas Bankas prezidentam”.

Rimšēvičs klāstīja, ka kopš 2016. gada ir cīnījies, lai attīrītu banku sistēmu un saglabātu tām norēķinu iespējas ASV dolārus. “Lēmumi bija nepatīkami, tāpēc bankas bija dusmīgas,” uzsvēra Rimšēvičs.

Viņš piebilda, ka patlaban banku sistēma nonākusi otrā galējībā – ir beigusies nerezidentu apkalpošana, un bankas ir pārāk piesardzīgas jebkādu klientu apkalpošanā. “Ja nepieciešamie darbi būtu paveikti 2016. un 2017. gadā, patlaban nebūtu šādas situācijas,” akcentēja Rimšēvičs.

Viņš gan prognozēja, ka pēc laika finanšu sistēma normalizēsies un Latvijas Banka kopā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju izveidos tādu banku biznesa modeli, kas darbosies un ļaus atjaunot kreditēšanu.

Rimšēvičs arī norādīja, ka ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) piemēroto sankciju riski ir pietiekami lieli, tāpat vēl nav skaidrs, vai Latvijai izdosies pārliecināt sadarbības partnerus par to, ka ir izdarīts pietiekami daudz, lai Latviju neiekļautu Finanšu darījumu darba grupas (FATF) tā sauktajā “pelēkajā sarakstā”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs 2016. gadā neizdarījām to mājasdarbu, kas bija jāizdara, lai patlaban virs Latvijas nekarātos šis Damokla zobens,” sacīja Rimšēvičs.

Jau vēstīts, ka pirmdien notika Rimšēviča pilnvaru termiņa noslēguma preses konference. Saeima ceturtdien, 12.decembrī, Latvijas Bankas prezidenta amatā ievēlēja Latvijas Bankas padomes locekli Mārtiņu Kazāku, kura pilnvaru termiņš sāksies 21.decembrī.

Tāpat ziņots, ka Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons apsūdzēti saistībā ar korupciju. Rimšēvičs apsūdzēts par diviem noziegumiem, proti, kukuļa – apmaksāta atpūtas brauciena – pieņemšanu, kā arī par kukuļa – naudas – pieņemšanu. Tāpat viņš apsūdzēts par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu. Rimšēvičs vairākkārt noliedzis vainu viņam inkriminētajos nodarījumos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm