tv3.lv

Piņķos īstenots lielākais projekts daudzdzīvokļu māju atjaunošanas programmā

Investējot vairāk nekā trīs miljonus eiro, Babītes novada Piņķos īstenots līdz šim lielākais daudzdzīvokļu mājas renovācijas projekts energoefektivitātes programmas ietvaros, portālu Skaties.lv informē AS “Citadele banka” Korporatīvās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

2020. gada 30. jūlijā 18:02

1973. gadā būvētā piecu stāvu ēka ar 180 dzīvokļiem un kopējo platību 16 496 kvadrātmetri tehniski un vizuāli bija nokalpojusi. Renovācijā investēti 3 150 611 eiro, no kuriem 1 658 693 eiro ir bankas “Citadele” aizdevums, savukārt pārējā summa ir “Altum” grants jeb dāvinājums no ES fondu līdzekļiem daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmas ietvaros.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc dzīvokļu īpašnieku biedrības ”Saules 2” iniciatīvas uzsāktais mājas renovācijas projekts īstenots trīs gadu laikā, iesaistoties visām pusēm – dzīvokļu īpašniekiem, finansētājiem un būvniekiem, kopīgi meklējot kompromisus un risinājumus ar ikvienu mājas iedzīvotāju.

“Redzot Piņķos pirmās renovētās mājas, 2016. gadā ar domubiedriem izveidojām dzīvokļu īpašnieku biedrību. Mūsu mājai ziemas sezonā ilgstoši bija problēmas ar apkuri – vienā mājas pusē dzīvokļos ļoti karsts, savukārt otrā pusē nebija vairāk par 15 grādiem. Apkures sistēma bija novecojusi, un nepieciešamība to mainīt lielā mērā motivēja uzsākt ēkas renovāciju. Veicot laikietilpīgu skaidrojošo darbu, nonācām līdz lēmumam par ēkas atjaunošanu. Daudziem mājokļu īpašniekiem bija jautājumi par to, kas ir energoefektivitātes uzlabošana, ko tā iekļauj, kādi darbi tiks veikti, kā mainīsies iedzīvotāju ikdiena un kādas būs izmaksas. Izvērtējām vairāku banku piedāvātos nosacījumus un procentu likmes, izvēloties izdevīgāko. Ceļš līdz skaistai mājai bija garš un ļoti grūts, bet mēs to kopīgiem spēkiem paveicām, jo pats galvenais šajā darbā bija komanda, un mums tā bija lieliska,” stāsta mājas iedzīvotāja un biedrības “Saules 2” pārstāve Ineta Ventniece.

Savukārt “Altum” Energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja Ieva Vērzemniece norāda: “Mājas renovācija ir nepieciešams un ļoti atbildīgs solis, kuru spēruši jau vairāk nekā 850 daudzdzīvokļu nami visā Latvijā. Katra māja ir unikāla, un nav divu vienādu renovācijas projektu, vienlaikus visus vieno nepieciešamība tikt īstenotiem kvalitatīvi, lai padarītais nestu gaidīto rezultātu. Saules ielas 2 nama renovācija ir spilgts piemērs tam, ka darbu gaitā var gadīties arī aizķeršanās, tāpēc gan mājas iedzīvotāju, gan biedrības aktīvai iesaistei ir liela nozīme. Pēc renovācijas māja Saules ielā gadā patērēs par 64% mazāk enerģijas, kas ir ļoti būtisks un redzams ietaupījums. Arī katrs dzīvokļa īpašnieks būs ieguvējs. Piemēram, 60 kvadrātmetru dzīvoklis par siltumenerģiju ik mēnesi līdzšinējo 65 eiro vietā  maksās aptuveni 24 eiro, tātad gandrīz trīs reizes mazāk.”

Ēkai Saules ielā 2 īstenotie energoefektivitātes pasākumi: logu un ārdurvju nomaiņa, cokola un ārsienu siltināšana, bēniņu, pagraba pārseguma un caurbrauktuvju pārseguma siltināšana, apkures sistēmas rekonstrukcija, ventilācijas sistēmas atjaunošana.

Īstenoti arī citi renovācijas darbi: jumta daļēja atjaunošana, lodžiju margu nomaiņa, jaunu skārda palodžu uzstādīšana, kā arī citi funkcionalitātes uzlabojoši darbi, piemēram, kāpņu telpu atjaunošana, atkritumu šahtu demontēšana, durvju kodu sistēmas nomaiņa, lietus ūdens kanalizācijas atjaunošana, jaunu LED lampu gaismas sensoru uzstādīšana, jauna zibens novadīšanas sistēmas uzstādīšana, jaunu ieejas kāpņu ar bruģa segumu izbūvēšana un apkārtnes apzaļumošana.

Projektu izstrādāja SIA ”Manass”. Būvdarbus veica SIA ”ARX Baltic”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm