tv3.lv

Piensaimniekiem drīzumā kompensēs sankciju zaudējumus

Jau pēc nedēļas Latvijas piena lopkopji sāks saņemt valsts piešķirtās kompensācijas Krievijas ieviestā embargo tiešo un netiešo seku dēļ. Atbalstu kopumā saņems nepilni deviņi tūkstoši lauksaimnieki.

2014. gada 6. septembrī 18:22

Par katru govi lauksaimniekiem piešķirs vienu fiksētu summu – vai nu 46 vai 49 eiro, kas tiks precizēts pirmdien.

”Šī būs vienīgā tik tieša un ātra skaidras naudas injekcija piena nozarē, jo Eiropas Savienības zemkopības ministru ārkārtas sanāksmē vakar Briselē nelēma par finansiālu kompensāciju došanu piena ražotājiem, tā LNT Ziņām saka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
Briselē pieņemti vien tirgus regulējošie pasākumi, tostarp produktu intervence un jaunu tirgu apgūšana.

Sliktā ziņa Latvijas piensaimniekiem ir neuzklausītais Latvijas lūgums pilnībā atcelt soda naudu piemērošanu par piena kvotu pārsniegšanu pēdējā kvotas gadā. Briselē par lielākajiem Krievijas embargo cietējiem uzskata dārzeņu audzētājus, nevis piensaimniekus. Tāpēc Eiropas Komisija tomēr finansiāli sodīs piensaimniekus kā līdz šim, un kvītis par to nomaksu ļoti daudzi zemnieki varētu sākt saņemt jaunajā gadā.

Tomēr situācija Latvijā būs sevišķi saspringta, jo par katru kvotu pārsniegušo litru piena sods būs 29 eiro centi, kamēr piena litra pašizmaksa ir 25 centi. Šajā sakarā govju ganāmpulku īpašnieku pēdējo dienu laikā sacelto kņadu par fermu darbinieku atlaišanu Zemkopības ministrs sauc par vienkāršu ažiotāžu. Pēc J. Dūklava teiktā, pēc līgumu pārslēgšanas septembra sākumā starp piensaimniekiem un piena pārstrādes uzņēmumiem jaunajās piena iepirkuma cenās neesot vērojams saimniecību dzīvotspēju apdraudošs kritums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm