tv3.lv

Pensionāriem, atlīdzību un pabalstu saņēmējiem energokrīzē plāno izmaksāt vēl 20 eiro; ģimenēm par bērnu – 50 eiro mēnesī

25. janvārī 14:05

Energocenu krīzē pensionāriem ik mēnesi varētu piešķirt papildu atbalstu 20 eiro apmērā, bet ģimenēm par katru bērnu paredzēts atvēlēt 50 eiro mēnesī, paredz valdībā otrdien, 25. janvārī, nolemtais.

Likumprojekts paredz laikā no 1. janvāra līdz gada 30. aprīlim ieviest jaunu 50 eiro mēneša pabalstu par katru bērnu, tostarp studējošiem līdz 24 gadu vecumam, un jaunu 20 eiro mēneša pabalstu visiem senioriem, neņemot vērā vakcinācijas faktu, kā arī cilvēkiem ar invaliditāti.

Tāpat paredzēts, ka valsts pilnībā kompensēs elektrības sadales tarifa un OIK izmaksas un palielinātais mājokļa pabalsts tiks maksāts līdz šī gada beigām.

Samazinājums attieksies uz visiem elektroenerģijas galalietotājiem – kā fiziskām personām, tā arī saimnieciskās darbības veicējiem.

Vienlaikus valsts mājsaimniecībām kompensēs siltumapgādes un gāzes apkures izmaksu ekstremālu sadārdzinājumu.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka provizorisko izdevumu aprēķins atbalsta izmaksāšanai pensionāriem veido 44 209 920 eiro. Prognozētais atbalsta saņēmēju skaits pārsniedz 500 000 cilvēku.

Tikmēr atbalsta par bērniem un studentiem līdz 24 gadu vecumam sniegšana valstij kopumā izmaksās 79 587 200 eiro. Prognozēts, ka šo atbalstu saņems 397 936 personas. Atbalstu studentiem, ja tie ir sasnieguši 18 gadu vecumu, piešķirs pašai personai.

Pēc EM aplēsēm, prognozējamais 2022. gada elektrības un gāzes cenu radītais sadārdzinājums pie šā brīža cenām veidotu aptuveni 1,2 miljardus eiro. No tiem elektroenerģijas sadārdzinājums veidotu 790 miljonus eiro, savukārt dabasgāze un siltumapgāde veidotu 410 miljonus eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekš jau tika atbalstīti pasākumi energoresursu cenu kompensēšanai 200 miljonu eiro apmērā. Uz šā likumprojekta pamata tiktu ieviesti papildu pasākumi 250 miljonu eiro apmērā. Tādējādi kopējais valsts atbalsts veidotu 450 miljonus eiro, kas veidotu apmēram 37,5% no energoresursu radītā sadārdzinājuma.

Likumprojekts vēl būs jāskata Saeimai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm