Pašvaldības sāk pieņemt pieteikumus atbalstam par malkas un granulu iegādi

Latvijas pašvaldības sākušas pieņemt pieteikumus atbalstam par malkas, granulu vai brikešu iegādi. Sadārdzinājuma daļējai kompensācijai jau no sestdienas var pieteikties elektroniski, bet no šodienas arī klātienē savās pašvaldībās.

Pieteikties daļējai kurināmā sadārdzinājuma kompensācijai iedzīvotāji var, ja par tonnu granulu vai brikešu samaksāts vairāk nekā 300 eiro, bet berkubu malkas – 40 eiro. Valsts apņēmusies kompensēt pusi sadārdzinājuma, ja pirkums veikts pēc 1. maija un ir uzrādāms čeks. Atbalstam pieteikties jau no 1. oktobra var elektroniski portālā epakalpojumi.lv, bet no šodienas arī klātienē, pašvaldību sociālajos dienestos vai apkalpošanas centros.

“Sestdien, svētdien, līdzīgi kā ar VID gada deklarāciju, protams, cilvēki ir izmantojuši šo iespēju un ir iekritis gana daudz. Klātienē mēs šobrīd pieņemam pēc iepriekšējas pieraksta, bet redzam, ka arī cilvēki pierakstās aktīvi,” teic Rīgas domes Klientu atbalsta un metodikas pārvaldes vadītāja Anna Marija Melne.

Galvaspilsētā trīs dienu laikā saņemti aptuveni 400 atbalsta pieteikumu. Esot arī daudz zvanu un jautājumu, kā kurināmā kompensāciju saņemt un vai tā vispār pienākas.

“Teiksim, granulām atbalsts ir noteikts par tonnu, bet cilvēki pērk maisos. Un tad ir nepieciešama matemātika, lai sarēķinātu, cik tad tās tonnas sanāk,” saka Melne.

Pašvaldībā paredz, pabalsta pieteicēju skaits vēl tikai augs, taču jau tagad novērojamas tendences – vairums pieteikumu iesniedzēju vēlas saņemt vienreizējo 60 eiro kompensāciju: “Malka bez čeka. Jo cilvēku paradumi tomēr ir tādi, ka malku mēs iegādājam vasaras sākumā, un tas saistīts ļoti elementāri, ka malkai ir jāizžūst.”

Arī Mārupes novadā pirmdien vairums iedzīvotāju atbalstam pieteicas elektroniski. Pašvaldība līdz pēcpusdiena bija saņēmusi aptuveni 50 pieteikumu, no kuriem vien trīs kārtoti klātienē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldība gan gatavojas, ka pieteikumu skaits pamazām pieaugs, jo novadā ir liels skaits privātmāju, tādēļ darbā pieņemti arī divi jauni darbinieki, kuri nodarbosies tikai ar apkures pabalstu administrēšanu.

“Ir pāris dienas pagājušas kopš 1. oktobra, un šī ir pirmā darba diena. Iepriekšējā nedēļa ir gan nākuši, gan zvanījuši cilvēki. Man liekas, ka mēs neviens nevarēsim prognozēt, cik liels būs tas apjoms, un mums nav skaidrs, cik mājsaimniecību izvēlētos paturēt to pašu gāzi, ja viņiem ir iespēja kurināt ar malku,” teic Mārupes domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Kārkliņš (ZZS).

Valsts ir apņēmusies daļēji kompensēt arī elektrības rēķinus tiem iedzīvotājiem, kuri elektrību izmanto apkurē. Šos pieteikumus sāks pieņemt no 1. novembra. Savukārt iedzīvotājiem, kuri mājokļus silda ar gāzi vai centralizēto apkuri, valsts atbalsts tiks piemērots automātiski rēķinos un pieteikšanās nav nepieciešama.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm