tv3.lv

Pārtikas ražotājus satrauc plānotās izmaiņas Dabas resursu nodokļa piemērošanā

2020. gada 10. augustā 9:33

Latvijas pārtikas ražotāji ir pārsteigti par plānotajām izmaiņas valsts nodokļu pamatnostādnēs 2021.-2025. gadam, kurās turpmāk vairs nav paredzēts 100% atbrīvojums no Dabas resursu nodokļa ražotājiem, kuriem ir noslēgts sadarbības līgums ar kādu no iepakojumu apsaimniekotājiem, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

“Bija šoka reakcija. Pārtikas nozarē tas pašlaik ir viens no sāpīgākajiem punktiem. Ir hroniskas kaites, bet ir arī jaunas kaites. Un tā bija jaunā problēma, kas pēkšņi parādījās, kad VARAM kopā ar Finanšu ministriju iestrādāja valsts nodokļu pamatnostādnēs. Pēkšņi tur 100% atbrīvojums no Dabas resursu nodokļa ir pazudis un parādījies tikai 65% atbrīvojums,” saka Šure.

Pašlaik ražotājiem, kuriem ir noslēgts sadarbības līgums ar kādu no iepakojumu apsaimniekotājiem par to iepakojuma apsaimniekošanu un kuri par to maksā, paredzēts 100% atbrīvojums no Dabas resursu nodokļa.

“Mēs parēķinām tīri skaitliski, ka šis nodoklis uzņēmumam var augt trīs līdz četras reizes. Piemēram, ka liels uzņēmums maksāja pusmiljonu apsaimniekotājam un Dabas resursu nodokli, ko viņš neapsaimniekoja, tad tagad tas var sasniegt ap diviem miljoniem. Tas nozīmē, ka par vienu un to pašu lietu mums jāmaksā divas reizes – gan par apsaimniekošanu, gan arī valstij, ka atbrīvojuma vairs nav,” saka Šure.

Tāpat viņa akcentē: “Nākamais solis ir inflācija, jo skaidrs, ka uzņēmums to nevar pavilkt. Tātad viņš pārcels šo slogu uz pārtikas cenām. Un šīs cenas var augt 3 līdz 5% vismaz.”

Viņa skaidroja, ka Dabas resursu nodoklis ik gadu paaugstinās, kas jau tā ir papildu slogs Latvijas ražotājiem, taču turpmāk būs jāmaksā gan par atkritumu apsaimniekošanu kā līdz šim, gan arī jānomaksā daļa dabas resursa nodokļa valstij.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm