Rīgas ostā atklāj jaunu saules paneļu parku

Ieguldot vairāk nekā vienu miljonu eiro, Rīgas ostā strādājošais uzņēmums SIA “Baltic Container Terminal” (BCT) ir izbūvējis jaunu saules paneļu elektrostaciju, kas turpmāk ar zaļo enerģiju aizvietos daļu uzņēmuma darbībai nepieciešamā elektroenerģijas apjoma, informē Rīgas brīvostas pārvalde.

7. septembrī 12:03

1974 saules paneļi ir izvietoti uz uzņēmuma teritorijā esošās noliktavas jumta 11 600 kvadrātmetru platībā. Elektrostacijas invertoru kopējā jauda 0,875 MW, un šāda elektrostacija ar saražoto enerģiju spēj nodrošināt 250 vidēju Latvijas mājsaimniecību patēriņu. Jaunais saules paneļu parks atklāts 6. septembrī, klātesot BCT akcionāriem no Maltas holdinga “Mariner” un Rīgas brīvostas vadībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zaļās elektroenerģijas projekta ietvaros uzņēmumā BCT ir izbūvēta un uzsākusi darbu arī jauna transformatoru apakšstacija. Tajā pagaidām ir viens 1000 kVA  transformators, taču paredzēta vieta arī otram transformatoram, jo uzņēmuma attīstības plānos paredzēta vēl viena saules paneļu parka izbūve.

“Priecājos, ka esam bijuši gana tālredzīgi un jau 2017. gadā, sākot mūsu jaunās noliktavas projektēšanu, iestrādājām projektā jumta slodzes saules paneļu uzstādīšanai nākotnē. Līgumu par saules parka būvniecību parakstījām 2022. gada februāra sākumā vēl pirms ģeopolitiskajiem satricinājumiem un enerģijas cenu lēciena.

Džerards Sammuts
uzņēmuma BCT izpilddirektors

Šodien varam būt priecīgi par veiksmīgo plānošanu, jo pašu saražotā enerģija padara mūsu termināli izmaksu efektīvāku un ļauj arī mazliet drošāk raudzīties nākotnē. Vienlaikus kļūstam arī zaļāki un videi draudzīgāki.

“Nākotnē plānojam dubultot zaļās enerģijas ražošanu, jo paredzēts izbūvēt vēl vienu mūsdienīgu ģenerālkravu noliktavu kopā ar saules paneļu parku,” jaunās elektrostacijas atklāšanas pasākumā sacīja uzņēmuma BCT izpilddirektors Džerards Sammuts (Gerard Sammut).

BCT saules paneļu parks ir jau otrā zaļās enerģijas ražotne, kas uzsākusi darbu Rīgas ostas teritorijā.  Uzņēmumā SIA “Kronospan Riga” aptuveni 3,3 hektāru platībā jau darbojas saules elektrostacija ar uzstādīto saules paneļu jaudu 4,61 MW, kas nodrošina enerģiju uzņēmuma vajadzībām. Zaļās enerģijas projekts ir uzsākts arī ostas uzņēmumā “Rīgas Universālais Termināls” (RUT), kur uz esošas ēkas jumta  tiek projektēts saules paneļu parks ar plānoto jaudu 250 kW.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ir liels gandarījums, ka Rīgas ostā arvien vairāk tiek īstenoti zaļās enerģijas projekti. Katra zaļā  investīcija ir ne tikai solis Eiropas Zaļā kursa virzienā, bet tas ir solis tuvāk enerģētiski neatkarīgai, efektīvākai un drošākai ostai,” uzsvēra Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

Ansis Zeltiņš
Rīgas brīvostas pārvaldnieks

Turklāt arī ostas klienti šodien skatās uz “zaļākiem transporta koridoriem”, tādēļ zaļās enerģijas pieejamība mūsu ostas termināļos Rīgas ostu padara par daudz konkurētspējīgāku jauniem kravu pārvadājumiem un investīciju projektiem.

SIA “Baltic Container Terminal” ir lielākais un vienīgais specializētais (krauj tikai konteinerus) konteineru terminālis Rīgas ostā. 2022. gadā ar rekordaugstu kravu apgrozījumu – 326 tūkstošiem pārkrauto TEU (konteineru vienībām) bija otra lielākā ostas stividorkompānija, bet 2023. gada septiņu mēnešu dati rāda, ka BCT ir kļuvusi par Rīgas ostas lielāko komersantu ar 17% īpatsvaru ostas kravu kopapjomā. Kompāniju raksturo mērķtiecīgie ieguldījumi termināļa infrastruktūrā un tā efektivitātes paaugstināšanā. Pēdējo piecu gadu laikā terminālī kopumā investēti vairāk nekā 16,2 miljoni eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Projekts apkopo vietējo uzņēmumu eksportspējas veiksmes stāstus, aktuālo par transporta un loģistikas nozari, inovācijām un zaļā kursa ieviešanu ostās un reģionā.

Projekts "Rīgas osta"

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm