Pakalpojumu sniedzēji un bankas nespēj vienoties par rēķinu apmaksas kārtību

Banku automātiskās rēķinu apmaksas nomaiņa uz e-rēķiniem no nākamā gada izraisījusi vairāku pakalpojumu sniedzēju neapmierinātību. Piemēram, Swedbank klientiem jārēķinās ar iespēju, ka tie vairs nevarēs automātiskai apmaksai pieslēgt vairāku telekomunikācijas uzņēmumu izrakstītos rēķinus.

2014. gada 11. oktobrī 17:58

No nākamā gada Eiropas Savienības maksājumu pakalpojumu direktīvā noteikto prasību dēļ daudzām bankām jāatsakās no automātisko rēķinu pakalpojumu pašreizējā formātā. Swedbank izvēlētais jaunais risinājums – e-rēķini – neapmierina daudzus klientu skaita ziņā lielus uzņēmumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras (LTRK)pārstāvis Jānis Butkevičs :
LTRK  ir vērsušies vairāki uzņēmumi, kas ir gan no telekomunikāciju nozares, gan citām nozarēm, kuri pauda bažas, ka nākamgad plānotā sistēma var radīt izmaksu palielinājumu šiem uzņēmumiem. Jaunā kārtība paredzēs, ka šos pakalpojumus vēlas uzspiest apmaksāt tieši uzņēmumiem, kas ir arī pakalpojumu sniedzēji.

Kompromiss būtu, ja klients, izvēloties rēķinus saņemt internetbankā to automātiskai apmaksai, par šo komfortu, līdzīgi kā šobrīd, pats arī maksā. Tomēr Swedbank paliek pie sava un neplāno izmaksas pārlikt uz patērētājiem. Šāds modelis ir Skandināvijas valstīs, arī Igaunijā.

Swedbank Naudas plūsmas un e-produktu daļas vadītāja Beāte Krauze
Redzam, ka maksātājam jāmaksā komisijas maksa, tikai, kas ir par maksājuma veikšanu, bet, lai nodrošinātu šo rēķinu piegādi, kas sevī ietver arī automātiskās apmaksas funkciju, tad šīs izmaksas ir jāsedz pakalpojumu sniedzējam, jo šis ir tikai kā papildu veids, kā nogādāt klientam rēķinu.

Uzņēmēji kā alternatīvu piedāvājuši izmaksas iekļaut savos izrakstītajos rēķinos klientiem. Tomēr banka nepiekrīt arī tam. Neskaidrā situācija satrauc arī Patērētāju tiesību aizsardzības centru, kurš stāv sardzē tam, lai klienti netiktu maldināti par pakalpojumu izmaksām.

Ja Swedbank nepanāks vienošanos ar kādu uzņēmumu, to izrakstītos rēķinus nākamgad nevarēs apmaksāt automātiski. LNT rīcībā esošā informācija liecina, ka starp neapmierinātajiem uzņēmumiem ir Lattelecom, Tele2, LMT. Šos pakalpojumus tad varēs apmaksāt ar vienkāršu pārskaitījumu, kas bankas ietvaros ir bez maksas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm