tv3.lv

Noteikts konkrēts datums šovasar, no kura alkohols kļūs dārgāks

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par akcīzes nodokli, paredzot šī nodokļa likmes paaugstinājumu alkoholiskajiem dzērieniem šogad 1. augustā.

2015. gada 18. jūnijā 12:03

Pašlaik spēkā esošā akcīzes nodokļa likme vīnam ir 64,03 eiro par 100 litriem, bet pēc 1. augusta tā palielināsies līdz 70 eiro, tāpat no 64,03 eiro līdz 70 eiro pieaugs akcīzes nodoklis arī raudzētiem dzērieniem ar spirta saturu virs 6%. Savukārt raudzētiem dzērieniem ar spirta saturu līdz 6% akcīzes nodoklis būs 64 eiro. Līdz šim nodokļa likme visiem raudzētajiem dzērieniem ir 64,03 eiro par 100 litriem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Akcīzes nodoklis alum pieaugs no 3,1 eiro par 100 litriem līdz 3,8 eiro, starpproduktiem ar spirta saturu līdz 15% – no 64,03 eiro līdz 70 eiro, bet starpproduktiem ar lielāku spirta saturu – no 99,6 eiro līdz 110 eiro. Savukārt akcīzes nodoklis spirtam un pārējiem alkoholiskajiem dzērieniem varētu tikt palielināts no 1337,5 eiro par 100 litriem līdz 1360 eiro.

Sākotnēji bija iecerēts akcīzes nodokļa paaugstināšanu alkoholiskajiem dzērieniem veikt arī 2016. gada 1. aprīlī un 2017. gada 1. aprīlī. Tomēr deputātu atbalstītā likuma redakcija to vairs neparedz. Par likmes paaugstināšanu nākamajos gados, iespējams, tikšot spriests nākamā gada budžeta veidošanas laikā.

Iepriekš bija paredzēts palielināt akcīzes nodokli no 1. jūlija, bet nozares pārstāvji aicināja nodokļa likmes paaugstinājumu veikt no šā gada 1. augusta, un deputāti šādu ierosinājumu atbalstīja.

Grozījumi likumā par akcīzes nodokli iepriekš Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdēs raisīja domstarpības un asu vārdu apmaiņu. Deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) toreiz aicināja komisiju balsot par viņa un veselības ministra priekšlikumu, kas paredz citādu un straujāku akcīzes nodokļa likmes celšanu atsevišķiem alkohola veidiem, nekā paredzēja koalīcijas panāktā vienošanās.

Kopš 2004. gada 1. maija akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem un alum ir paaugstinātas vairākkārt. Šajā laikā akcīzes nodoklis alum tika paaugstināts par 78,2%, savukārt akcīzes nodoklis pārējiem alkoholiskajiem dzērieniem tika paaugstināts par 70,9%. Pēdējo reizi akcīzes nodoklis alum tika paaugstināts 2009. gadā, savukārt pārējiem alkoholiskajiem dzērieniem, vīnam, raudzētajiem dzērieniem un starpproduktiem – 2011. gadā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm