tv3.lv

No aprīļa čeku loterijai varēs reģistrēt arī rēķinus par pirkumiem internetā

2021. gada 3. janvārī 20:30

Čeku loterija līdz šim palielinājusi budžeta ieņēmumus par gandrīz diviem miljoniem eiro un no aprīļa tai varēs reģistrēt arī rēķinus par pirkumiem internetā, vēsta TV3 ziņas.

Čeku loteriju Valsts ieņēmumu dienests ieviesa pirms pusotra gada ar mērķi veicināt uzņēmēju labprātīgu nodokļu nomaksu, kā arī mudināt pircējus pieprasīt čekus par iegādātajām precēm.

Čeku loterijā katru mēnesi piedalījušies apmēram 50 000 iedzīvotāju. Loterijas dalībniekiem diendienā iesniedzot dažādu pirkumu čekus, ik mēnesi Valsts ieņēmumu dienesta rīcībā nonāk informāciju par aptuveni 16 000 Latvijas uzņēmumu.

Nemainīgi visplašāk čekus loterijai iesniedz un Valsts ieņēmumu dienests saņem informāciju par mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kam seko ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji un vairumtirgotāji. Nupat noskaidrots, kādu pienesumu, veicot čeku pārbaudes, loterija ir nesusi valsts budžetam. Vairāk nekā 1400 uzņēmumu Valsts ieņēmumu dienests, analizējot čekus, lūdzis precizēt nodokļu deklarāciju, norādot patieso ienākumu apmēru. Šādā veidā valsts budžets papildināts par vairāk nekā 1,9 miljoniem eiro.

Vēl 51 gadījumā loterija palīdzējusi konstatēt dažādus pārkāpumus, piemēram, kases aparātu neatbilstību vai darbinieku nedeklarēšanu. Soda naudās iekasēti 25 000 eiro.

Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve Arta Krēsliņa

“Principā visu šo preventīvo pārkāpumu rezultātā un arī vecinošo pasākumu rezultātā kopumā par loterijas teju pusotru gadu, budžeta ienākumi ir palielināti par 1,96 miljoniem eiro.”

Valsts ieņēmumu dienests gan secina, iedzīvotāji čekus, salīdzinot, kā tas bijis loterijas sākumā, iesniedz mazāk. Ja vēl gada sākumā katru mēnesi reģistrēti aptuveni 1,2 miljoni čeku, tad pērn novembrī skaits nokrities zem viena miljona. Aktivitāti, visticamāk, ietekmējusi pandēmija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Saprotam, ka šajā laikā iedzīvotāji pirkumus veic apdomīgāk un tik bieži nedodas uz veikaliem iepirkties. Tāpat vairākas nozares savu darbību šobrīd ir apturējušas un šie pakalpojumi nemaz nav saņemami. Līdz ar to tas ir loģiski, ka čeku skaits loterijā ir mazinājies,” skaidro Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve Arta Krēsliņa.

Tādēļ, sekojot līdzi tendencēm, – strauji pieaugošajam pirkumu skaitam internetā, jau no 1. aprīļa Valsts ieņēmumu dienests ieviesīs jauninājumu – loterijā varēs reģistrēt ne tikai čekus, bet arī rēķinus par pirkumiem e-vidē. Arī šādā veidā ir iespējams rīkoties negodprātīgi, uzsver Valsts ieņēmumu dienestā.

“Dažkārt tie ir nereģistrēti konti vai citās valstīs esoši, līdz ar to arī šeit ir ko pārbaudīt. Un katrā ziņā tā būs noderīga informācija arī Valsts ieņēmumu dienestam rīcībā. Tiesa gan, rēķinam jābūt apmaksātam ar bankas starpniecību,” informēja Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve.

Tāpat aprīlī plānots uzsākt jaunas tematiskās izlozes. Ņemot vērā nodokļu nomaksas veicināšanas prioritātes un sektorus, kuros ēnu ekonomiku konstatē biežāk, Valsts ieņēmumu dienests ik ceturksni nosauks vienu nozari, ar kuras čekiem būs iespēja tikt pie īpašām naudas balvām.

Lasi vēl: Kopš čeku loterijas sākuma tās dalībnieku skaits samazinājies par 54,3%

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm