tv3.lv

Maznodrošinātajiem un daudzbērnu ģimenēm kompensēs elektrības izdevumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā. Izmaiņas paredz elektroenerģijas cenu kāpuma kompensācijas mehānismu maznodrošinātiem, trūcīgiem iedzīvotājiem un daudzbērnu ģimenēm, ziņo TV3 žurnālists Guntis Meisters.

2014. gada 18. septembrī 10:49

Latvijā trūcīgas vai mazturīgas personas vai ģimenes statuss ir teju 130 tūkstošiem personu un mājsaimniecību, bet daudzbērnu ģimeņu skaits sasniedz 35 tūkstošus. Iegādāties elektroenerģiju par zemāku fiksēto cenu šīm mājsaimniecībām ļaus likumā noteiktais aizsargātā lietotāja statuss.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātie grozījumi paredz papildināt Elektroenerģijas tirgus likumu ar terminu “aizsargātais lietotājs”, kas ir mājsaimniecības lietotājs, kam pašvaldība, ievērojot sociālās palīdzības normatīvo regulējumu, ir piešķīrusi trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu, kā arī daudzbērnu ģimenes.

Nākamgad trūcīgajiem un maznodrošinātajiem mēnesī nodrošinās simts kilovatstundu elektroenerģiju par cenu 0,1164 eiro par vienu kilovatstundu, savukārt daudzbērnu ģimenēm – 300 kilovatstundu elektroenerģiju par pašreizējo “Starta” tarifu. Par izlietoto elektroenerģiju virs attiecīgi simts vai 300 kilovatstundām mēnesī būs jāmaksā tirgus cena.

Daudzbērnu ģimenei, kas vēlēsies saņemt aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojumu, būs jāvēršas pie attiecīgā pakalpojuma sniedzēja, apliecinot atbilstību daudzbērnu ģimenes statusam. Savukārt trūcīga vai maznodrošināta ģimene šādu pakalpojumu saņems, ja trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statusu pašvaldība piešķīrusi iepriekšējā kalendārā mēnesī.

Nākamgad elektroenerģiju aizsargātajiem lietotājiem nodrošinās “Latvenergo”, bet no 2016. gada – uz diviem gadiem konkursa kārtībā izvēlēts elektroenerģijas tirgotājs. Konkursa priekšmets būs aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojuma nodrošināšanas pienākums/saistības ar viszemāko valsts budžeta līdzfinansējumu. Aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojuma sniegšanas nosacījumus, finansēšanas apjomu un kārtību noteiks valdība.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm