tv3.lv

Matīss: Krievu sala nedrīkst kļūt tukša kā piemineklis

Rīgas ostas Krievu salas projektu nevēlamies būvēt tukšu kā pieminekli, kur nenotiek reāls darbs, intervijā LNT raidījumā ”900 sekundes” atzina satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Viņš uzsvēra, ka par valdes lēmumu izpildi un to, lai Krievu salā sāktu strādāt stividorkompānija, ir atbildīgs ostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs.

2014. gada 10. septembrī 8:10

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Darba organizācija un valdes lēmumu izpilde Rīgas ostā ir tieša ostas pārvaldnieka, Leonīda Loginova, uzdevums, uzsvēra A. Matīss.

Viņš pauda, ka pretējā gadījumā, nerealizējot ogļu pārkraušanu Krievu salā, valsts zaudēs simts miljonus eiro.

”Ja pašreizējais pārvaldnieks nevar izdarīt darbus, lai īstenotu šo projektu, ir jāmeklē cits cilvēks, kurš to var izdarīt,” norādīja A. Matīss.

Jau ziņots – Rīgas Brīvostas valdes apstiprinātais Krievu salas projekta rīcības plāns, kura izpilde jānodrošina ostas pārvaldniekam, netiek pildīts noteiktajos termiņos, konstatējuši valsts ieceltie ostas valdes locekļi. Viņi lūguši sasaukt ārkārtas valdes sēdi un lemt par pārvaldnieka Leonīda Loginova atbrīvošanu.

Krievu salas potenciālie nomnieki – stividorkompānija ”Riga Coal Terminal” – vēstulē valdībai norāda, ka osta nav izpildījusi iepriekš parakstītajā līgumā uzliktās saistības izbūvēt un nodot ekspluatācijā ostas termināli ar atbilstošu infrastruktūru, lai varētu realizēt biznesa plānā ietvertās kravu operācijas. Vairāk nekā septiņus ar pusi gadu no pārvaldes neesot saņemts neviens darbu pieņemšanas un nodošanas akts par posmu darbu izpildi. Osta esot vienpusēji noteikusi izbūvējamos objektus un infrastruktūru. Tāpat uzņēmuma pārstāvji nav pielaisti pie jebkādiem būvniecības tehniskās uzraudzības pasākumiem, tiem bijusi liegta pieeja nomas objektam Krievu salā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm