tv3.lv

Levits: Eiropai vajadzētu pārņemt Latvijas augstos standartus naudas atmazgāšanas novēršanā

2020. gada 7. februārī 8:50

Latvija ir izdarījusi “visu un pat vēl vairāk”, lai nepieļautu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, tādēļ būtu likumsakarīgi, ja mūsu valsts standarti šajā jomā nākotnē kļūtu par visas Eiropas Savienības (ES) standartiem, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” izteicās Valsts prezidents Egils Levits.

Viņš pauda viedokli, ka nekur citur Eiropā nav ieviests tik stingrs un efektīvs regulējums naudas atmazgāšanas novēršanai, kā tas ir Latvijā. Līdz ar to Latvijas puse šajā jomā var piedāvāt savu pieredzi arī ES.

“Latvijai ir jāierosina un arī jāspiež uz to, ka mēs veidojam kopējus Eiropas standartus, kas Latvijā tagad ir ļoti augsti, bet ar to nepietiek, ja citās Eiropas valstīs ir zemāki standarti,” skaidroja prezidents.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka Latvijas stingrais regulējums noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas kādreiz arī var radīt grūtības godīgiem uzņēmējiem saņemt kredītus. “Šeit mums ir nedaudz jākoriģē [regulējums] tā, lai tautsaimniecībai būtu pieejami banku kredīti. Tas no ekonomikas viedokļa būtu ļoti būtiski, jo faktiski banku sistēma ir ekonomikas asinsrite, un tā nedrīkst būt traucēta,” norādīja valsts pirmā persona.

Vienlaikus Levits piebilda, ka sekmīgai tautsaimniecībai ļoti svarīgs ir arī tiesiskums, tāpēc tiks darīts viss iespējamais, lai panāktu tā ievērošanu, īpaši koncentrējoties uz tiesvedību paātrināšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm