tv3.lv

LDDK neizpratnē par ieceri prasīt Vitenberga demisiju un aicina premjeru pārdomāt

18. maijā 10:10

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) ir neizpratnē par premjera Krišjāņa Kariņa (JV) ieceri prasīt ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) demisiju un aicina pārdomāt, – tā intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” paudis LDDK prezidents Andris Bite.

Uzzinot par ieceri prasīt ministra demisija, LDDK reakcija bijusi neizpratnes pilna. Kā saka konfederācijas prezidents, šī nomaiņa nav bijusi pamatota ar ministra profesionalitāti vai ministrijas kļūdām, bet ar to, ka politiskajā spēlē prasās “upurēt” tādu vai citu ministru.

“Mums vienmēr ar katru no ministriem ir bijušas kādas lietas, kur mums kaut kas nesakrīt. Šobrīd, manuprāt, ekonomiku pārstāvošo ministru galvenais uzdevums ir klausīties, ko saka kopējā biznesu pārstāvošās organizācijas vai izfiltrēt šo galveno galveno vajadzību un to īstenot dzīvē, lai mēs augtu kā ekonomika, kā atsevišķas nozares, utt.. Un šī sapratne mums bija,” stāsta Bite.

Komentējot izskanējušo viedokli, ka Vitenbergs ir vairāk bijis uzņēmēju lobijs, nevis valsts interešu pārstāvis, LDDK prezidents saka, ka princips – uzņēmēju lobijs un valsts intereses – esot viens un tas pats: “Šis ir fundamentāli nepareizs priekšstats, kas tiek publiski ik pa laikam dzīts, ka ministram nav jālobē uzņēmēji. Viņš nedrīkst lobēt atsevišķi kāda uzņēmēja intereses, piekrītu, bet viņam ir jālobē un jāvirza nozaru intereses.”

LDDK aicina premjeru pārdomāt un neprasīt Vitenberga demisiju, lai nebūtu jātērē laiks un jāsāk viss no “atpakaļ” pozīcijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm