tv3.lv

Latvijā pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cena pieauga par 56%

Latvijā pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cena pieauga par 56% – līdz 189,35 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūru LETA informēja AS “Latvenergo”.

23. maijā 15:56

Identiski cena par 56% un līdz 189,35 eiro par MWh pieauga arī Lietuvā, bet Igaunijā cena kāpa līdz 181,06 eiro par MWh, kas ir par 54% vairāk nekā nedēļu iepriekš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizvadītajā nedēļā “Nord Pool” sistēmas cena kāpa par 54% – līdz 145,71 eiro par MWh.

“Latvenergo” skaidro, ka pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenu palielinājumu galvenokārt noteica vēja elektrostaciju izstrādes kritums “Nord Pool” reģionā par 48%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Elektroenerģijas cenas Baltijā sekoja līdzi cenu pieauguma tendencei Ziemeļvalstīs. Ietekmi uz cenām Baltijā atstāja par 32% mazākas enerģijas plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala, kā arī par 23% mazākas enerģijas plūsmas no Somijas.

Tāpat turpinās Ziemeļvalstu atomelektrostaciju ikgadējā apkopes darbu sezona, un aizvadītajā nedēļā pieejamās jaudas īpatsvars no kopējās uzstādītās bija 78%.

“Nord Pool” reģionā elektroenerģijas patēriņš samazinājās līdz 6857 gigavatstundām (GWh), bet izstrādes apjomi samazinājās līdz 7225 GWh.

Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš palika iepriekšējās nedēļas līmenī un bija 482 GWh. Latvijā kopā tika patērētas 127 GWh elektroenerģijas, kas ir par 1% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Tikmēr Igaunijā elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 1% un bija 148 GWh. Arī Lietuvā patēriņš samazinājās par 1% – līdz 207 GWh.

Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde pieauga par 6%, tika saražota 321 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde kritās par 15% līdz 70 GWh. Tikmēr Igaunijā ražošanas apjomi pieauga par 26% – līdz 179 GWh. Lietuvā elektroenerģijas izstrāde bija 72 GWh, kas bija par 7% mazāka nekā iepriekšējā nedēļā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pagājušajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 55%, Igaunijā – 121%, bet Lietuvā 35%. Baltijas valstīs tika saražoti 67% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm