Latvijā bāzētā aviokompānija “Primera Air” paziņo par darbības pārtraukšanu

Rīgā bāzētā aviokompānija “Primera Air” pārtrauc darbību un piesaka bankrotu, liecina ieraksts aviokompānijas “Facebook” profilā un mājaslapā. 

2018. gada 2. oktobrī 0:01

“Primera Air” informē, ka darbība tiek pārtraukta naktī uz otrdienu, 2. oktobri.

“Pēdējo mēnešu laikā aviokompānija nepārtraukti strādāja, lai nodrošinātu ilgtermiņa finansējumu. Nespējot panākt vienošanos ar banku par aizdevumu, mums nekas cits neatlika, kā pieteikt bankrotu,” publiskajā paziņojumā skaidro “Primera Air”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus aviokompānija skaidro, ka pēdējo divu gadu laikā piedzīvojusi notikumu virkni, kas ietekmējusi finansiālo situāciju. Kā piemēram, 2017. gadā vienu no uzņēmuma lidaparātiem skārusi korozija, tās atjaunošanas izmaksas radījušas zaudējumus vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā. Savukārt 2018. gads aviokompānija saskārusies ar vairāku lidojumu atcelšanu un kavēšanos, kā arī zaudēti ieņēmumi.

Kā liecina informācija aģentūras LETA arhīvā, “Primera Air” dibināta 2004.gadā Islandē un sākotnēji nodrošināja čartera lidojumus, sadarbojoties ar tūrisma operatoriem Skandināvijā. Mainoties aviācijas tirgum un pieprasījumam, uzņēmums 2014.gadā veica būtisku restrukturizāciju. Tās gaitā tika apvienota visu Ziemeļu valstu darbība, uzņēmuma galvenā mītne no Dānijas tika pārcelta uz Rīgu, bet bizness paplašināts ar lidojumu tiešo pārdošanu un aktīvu zemo cenu aviopārvadājumu biznesa nišas iekarošanu.

Rīgā uzņēmums nodarbina teju 100 cilvēku. No Latvijas tiek vadīta “Primera Air Scandinavia” flote. “PrimeraAir” nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem, izmantojot astoņus jaunākās paaudzes “Boeing” lidaparātus. Septiņas lidmašīnas tiek izmantotas lidojumos no Dānijas, Zviedrijas, Islandes, Somijas un Norvēģijas. Viens lidaparāts tiek izīrēts citiem operatoriem.

Uzņēmums ietilpst koncernā “Primera Travel Group”, ko veido tūrisma operatori Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā, Somijā, Islandē un Igaunijā.

 

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm