Latvijā 22% iedzīvotāju dzīvo nabadzībā vai arī jebkurā mirklī var nokļūt finansiāli sliktā situācijā

Katrs piektais iedzīvotājs Latvijā dzīvo nabadzībā. Pat ja cilvēks strādā, no nabadzības tas nepasargā.

2018. gada 8. jūnijā 8:14

Pašlaik Eiropai cauri ceļo pretnabadzības tīkla autobuss, kas tagad uzrunās cilvēkus arī Latvijā. Akcijas rīkotāji aicina cilvēkus parakstīt petīciju, kas veicinātu iedzīvotāju līdzdalību un būtu iemesls politiķiem atgādināt viņu nepiepildītos solījumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Eiropas Minimālo ienākumu autobuss Rīgas centrālstacijas laukumā piestāja pēc paviesošanās Bauskā. Akcijas organizatori aicināja cilvēkus parakstīties par garantētā minimālā ienākuma apmēru, kas pilsoņiem pienāktos, piemēram, ja viņi zaudē ienākumus. Pašlaik, ja cilvēks zaudē darbu, tad ir situācijas, kad bez draugu vai ģimenes palīdzības ir pat jāpaliek uz ielas.

“Centos sociālajiem lūgt palīdzību, bet nekāda atbalsta. Trūcīgā statusu iedeva, 56 eiro iedeva un vēl no tā atvilka, un es kapeikas dabūju,” stāsta Agita.

Savukārt pasliktinoties veselībai, cilvēkam bieži vien ir grūti pierādīt, ka viņš ir zaudējis darba spējas, ārsti tam vienkārši netic.

Latvijā 22% iedzīvotāju dzīvo nabadzībā vai arī jebkurā mirklī var nokļūt situācijā, kad paši sevi vairs nevar uzturēt.

Svarīgi ir domāt ne tikai par ekonomikas uzrāvienu, bet arī jāveido līdzatbildīgāka sabiedrība. Vispirms ir jāapzinās problēmas un par tām jārunā, norāda akcijas vēstnese Latvijā Elīna Pinto. Viena no tām, viņasprāt, ir neadekvātais atbalsts grūtībās nonākušajiem cilvēkiem. Ienākumu minimums ir mazāks nekā iztikas minimums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Elīna Pinto
Eiropas minimālo ienākumu tīkla goda vēstnese Latvijā

Šobrīd šāds minimums Latvijā ir 53 eiro apmērā, un nabadzības slieksnis ir noteikts 330 eiro mēnesī. Redzam to, ka Latvijā, lai arī kā negribētos to atzīt, katrs piektais vai pat ceturtais cilvēks dzīvo zem šī te nabadzības sliekšņa.

Ar aicinājumu parakstīties un iesaistīties trūcības mazināšanas kampaņā divi autobusi divos maršrutos viesosies 32 Eiropas valstis.

Fintans Farels, viens no akcijas idejas autoriem, skaidro, ka lielu daļu problēmu jāsāk risināt ar attieksmes maiņu.

Fintans Farels
projekta vadītājs

Bieži mēs uzskatām, ka tā ir viņu problēma, viņu vaina. Taču patiesībā daudzi cilvēki pat strādājot joprojām dzīvo nabadzībā, un algas turpina arvien samazināties. Problēma pieaug, jo sociālās aizsardzības sistēma Eiropā arvien vājinās.

Savāktie paraksti tiks apkopoti un kalpos par iemeslu atgādināt Eiropas valstu vadītājiem par pagājušā rudenī parakstīto starpvalstu vienošanos. Viens no tās pamata punktiem paredz tiesības pilsoņiem saņemt atbilstošus ienākumus.

Autobuss vēl piektdien, 8. jūnijā, būs sastopams Rīgā, bet pēc tam ar pieturu Ainažos dosies uz Igauniju un tālāk uz Eiropas ziemeļiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm